Ditt personvernvalg
Vi måler anonymt og samlet hvordan siden brukes, uansett hva du velger — uten sporingskapsler. Godtar du alle, bruker vi i tillegg produktanalyse (PostHog, driftet i EU) med en informasjonskapsel som lar oss se hvordan besøk henger sammen over tid. Les mer om personvern.
Abacus Software AS er et aksjeselskap innen informasjon og kommunikasjon med hjemsted i Vestby i Akershus, stiftet i 2020.
Handel og tjenesteytende virksomhet knyttet til IT-løsninger for bedriftsmarkedet samt alt som naturlig relatert til dette.
Mot medianen for informasjon og kommunikasjon (1 570 selskaper).
22,6 prosentpoeng under bransjen
21,20× over bransjen
3,13× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | — | 0 | 286 625 |
| Sum driftsinntekter | — | 79 700 | 286 625 |
| Lønnskostnader | — | 0 | 0 |
| Sum driftskostnader | 3 824 | 1 805 | 527 209 |
| Driftsresultat | -3 824 | 77 895 | -240 584 |
| Finansinntekter | — | — | 98 |
| Rentekostnad, konsern | — | — | 44 208 |
| Finanskostnader | — | — | 44 208 |
| Netto finans | — | — | -44 110 |
| Resultat før skatt | -3 824 | 77 895 | -284 694 |
| Skattekostnad | -841 | -108 143 | 0 |
| Årsresultat | -2 983 | 186 038 | -284 694 |
| Totalresultat | -2 983 | 186 038 | -284 694 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | -152 100 | -190 125 | 4,4 mill. |
| Fordringer | 814 813 | 3,8 mill. | 4 631 |
| Bankinnskudd | 29 030 | 32 854 | 29 272 |
| Omløpsmidler | 843 844 | 3,8 mill. | 33 903 |
| Sum eiendeler | 691 744 | 3,6 mill. | 4,5 mill. |
| Innskutt egenkapital | 153 804 | 3,6 mill. | 3,0 mill. |
| Opptjent egenkapital | — | — | -616 746 |
| Sum egenkapital | 153 804 | 3,6 mill. | 2,4 mill. |
| Langsiktig gjeld | 500 756 | 0 | 2,1 mill. |
| Kortsiktig gjeld | 37 184 | 756 | — |
| Sum gjeld | 537 940 | 756 | 2,1 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (8) — 3 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.