Absor AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Øygarden i Vestland, stiftet i 1988. Selskapet har en omsetning på 1,1 mill. kr i siste regnskapsår.
Kjøp og salg av spesialprodukter til bruk i skadeforebyggende arbeid i byggebransjen, helse/miljø, brannskader, vann/oljeskader i boliger/industri etc., samt delta i andre selskaper med lignende formål.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (13 495 selskaper).
8,2 prosentpoeng over bransjen
18,1 prosentpoeng over bransjen
21,95× over bransjen
0,16× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 1,1 mill. | 2,5 mill. | 2,3 mill. |
| Sum driftsinntekter | 1,1 mill. | 2,5 mill. | 2,3 mill. |
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 123 061 |
| Sum driftskostnader | 953 307 | 2,1 mill. | 2,0 mill. |
| Driftsresultat | 123 692 | 458 409 | 322 321 |
| Finansinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Annen rentekostnad | 171 | 5 946 | 31 218 |
| Finanskostnader | -2 128 | 24 112 | 47 678 |
| Netto finans | 2 128 | -24 112 | -47 678 |
| Resultat før skatt | 125 820 | 434 297 | 274 643 |
| Skattekostnad | 27 340 | — | — |
| Årsresultat | 98 480 | 434 297 | 274 643 |
| Totalresultat | — | 434 297 | 274 643 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 1 | 1 | 1 |
| Investeringer | 0 | 0 | 0 |
| Varer | — | 888 076 | 813 205 |
| Fordringer | 168 071 | 146 492 | 199 318 |
| Bankinnskudd | 151 705 | 450 486 | 63 783 |
| Omløpsmidler | 1,3 mill. | 1,5 mill. | 1,1 mill. |
| Sum eiendeler | 1,3 mill. | 1,5 mill. | 1,1 mill. |
| Innskutt egenkapital | 709 000 | 709 000 | 709 000 |
| Opptjent egenkapital | 57 831 | -40 649 | -474 946 |
| Sum egenkapital | 766 831 | 668 351 | 234 054 |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 55 361 | 332 447 | 107 996 |
| Sum gjeld | 539 617 | 816 704 | 842 253 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (12) — 7 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.