Adaptic AS er et aksjeselskap innen faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting med hjemsted i Bergen i Vestland, stiftet i 2010. Selskapet har 5 ansatte og en omsetning på 9,9 mill. kr i siste regnskapsår.
Utvikling, produksjon og distribusjon av fjernavleseranlegg til bruk i strømnettet.
Mot medianen for faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting (10 690 selskaper).
9,2 prosentpoeng under bransjen
15,4 prosentpoeng over bransjen
1,35× under bransjen
0,13× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 9,9 mill. | 12,6 mill. | 14,2 mill. |
| Sum driftsinntekter | 9,9 mill. | 12,6 mill. | 14,2 mill. |
| Lønnskostnader | 5,0 mill. | 5,2 mill. | 4,5 mill. |
| Sum driftskostnader | 10,0 mill. | 11,5 mill. | 12,3 mill. |
| Driftsresultat | -167 294 | 1,1 mill. | 1,8 mill. |
| Finansinntekter | 41 876 | 124 520 | 33 751 |
| Annen rentekostnad | 489 582 | 565 863 | 516 110 |
| Finanskostnader | 522 193 | 589 065 | 547 997 |
| Netto finans | -480 317 | -464 545 | -514 246 |
| Resultat før skatt | -647 611 | 621 705 | 1,3 mill. |
| Skattekostnad | -47 124 | 52 046 | 327 033 |
| Årsresultat | -600 487 | 569 659 | 1,0 mill. |
| Totalresultat | -600 487 | 569 659 | 1,0 mill. |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 29,8 mill. | 29,5 mill. | 24,5 mill. |
| Varer | 842 925 | 962 730 | 2,0 mill. |
| Fordringer | 2,8 mill. | 4,4 mill. | 6,6 mill. |
| Bankinnskudd | 191 228 | 230 136 | 152 045 |
| Omløpsmidler | 3,9 mill. | 5,6 mill. | 8,7 mill. |
| Sum eiendeler | 33,6 mill. | 35,1 mill. | 33,2 mill. |
| Innskutt egenkapital | 20,0 mill. | 20,0 mill. | 15,0 mill. |
| Opptjent egenkapital | 2,5 mill. | 3,1 mill. | 2,6 mill. |
| Sum egenkapital | 22,5 mill. | 23,1 mill. | 17,6 mill. |
| Langsiktig gjeld | — | 47 124 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 11,1 mill. | 11,9 mill. | 15,7 mill. |
| Sum gjeld | 11,1 mill. | 12,0 mill. | 15,7 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (24) — 19 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.