Amdata AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Oslo, stiftet i 1988. Selskapet har en omsetning på 2,5 mill. kr i siste regnskapsår.
Drive salg og markedsføring av integrerte krets- kort, programvarer og periferi utstyr samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (13 495 selskaper).
57,9 prosentpoeng over bransjen
1,1 prosentpoeng over bransjen
0,34× under bransjen
0,85× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | — | 0 | 14 400 |
| Sum driftsinntekter | 2,5 mill. | 2,6 mill. | 3,5 mill. |
| Lønnskostnader | 0 | 1,2 mill. | 983 338 |
| Sum driftskostnader | 983 104 | 2,3 mill. | 1,8 mill. |
| Driftsresultat | 1,6 mill. | 295 635 | 1,7 mill. |
| Finansinntekter | 12 656 | 11 222 | 27 596 |
| Annen rentekostnad | 107 | 1 529 | 5 022 |
| Finanskostnader | 8 042 | 16 588 | 15 824 |
| Netto finans | 4 614 | -5 366 | 11 772 |
| Resultat før skatt | 1,6 mill. | 290 269 | 1,7 mill. |
| Skattekostnad | 471 983 | 173 749 | 402 467 |
| Årsresultat | 1,1 mill. | 116 520 | 1,3 mill. |
| Totalresultat | 1,1 mill. | — | — |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 201 659 | 302 488 | 403 318 |
| Investeringer | 0 | — | — |
| Varer | 0 | — | — |
| Fordringer | 111 122 | 94 122 | 91 308 |
| Bankinnskudd | 536 794 | 137 578 | 334 750 |
| Omløpsmidler | 647 916 | 231 700 | 426 058 |
| Sum eiendeler | 849 575 | 534 188 | 829 376 |
| Innskutt egenkapital | 382 000 | 382 000 | 382 000 |
| Opptjent egenkapital | -27 448 | -37 460 | 45 027 |
| Sum egenkapital | 354 552 | 344 540 | 427 027 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 495 023 | 189 648 | 402 349 |
| Sum gjeld | 495 023 | 189 648 | 402 349 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (226) — 221 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.