As Jaco er et aksjeselskap innen bygge- og anleggsvirksomhet med hjemsted i Øvre Eiker i Buskerud, stiftet i 1976. Selskapet har 10 ansatte og en omsetning på 24,3 mill. kr i siste regnskapsår.
Entreprenørvirksomhet og hva som er i forbindelse med dette. Import/salg av biler fra EU land og hva som er i forbindelse med dette.
Mot medianen for bygge- og anleggsvirksomhet (18 865 selskaper).
0,6 prosentpoeng under bransjen
35,3 prosentpoeng over bransjen
1,01× over bransjen
0,43× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 24,0 mill. | 21,8 mill. | 20,7 mill. |
| Sum driftsinntekter | 24,3 mill. | 22,4 mill. | 22,3 mill. |
| Lønnskostnader | 7,3 mill. | 7,1 mill. | 6,8 mill. |
| Sum driftskostnader | 23,4 mill. | 22,6 mill. | 20,6 mill. |
| Driftsresultat | 847 336 | -153 149 | 1,6 mill. |
| Finansinntekter | 380 929 | 329 464 | 206 352 |
| Annen rentekostnad | 81 070 | 83 814 | 63 971 |
| Finanskostnader | 81 070 | 83 814 | 63 971 |
| Netto finans | 299 859 | 245 650 | 142 381 |
| Resultat før skatt | 1,1 mill. | 92 501 | 1,8 mill. |
| Skattekostnad | 266 724 | 33 905 | 407 400 |
| Årsresultat | 880 471 | 58 596 | 1,4 mill. |
| Totalresultat | 880 471 | 58 596 | 1,4 mill. |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 10,2 mill. | 11,0 mill. | 12,7 mill. |
| Varer | 956 030 | 921 530 | 900 860 |
| Fordringer | 4,6 mill. | 3,5 mill. | 6,3 mill. |
| Bankinnskudd | 12,5 mill. | 11,9 mill. | 8,7 mill. |
| Omløpsmidler | 18,1 mill. | 16,4 mill. | 15,9 mill. |
| Sum eiendeler | 28,3 mill. | 27,4 mill. | 28,6 mill. |
| Innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Opptjent egenkapital | 20,5 mill. | 21,7 mill. | 21,6 mill. |
| Sum egenkapital | 20,6 mill. | 21,8 mill. | 21,7 mill. |
| Langsiktig gjeld | 367 315 | 569 159 | 764 710 |
| Kortsiktig gjeld | 7,3 mill. | 5,0 mill. | 6,2 mill. |
| Sum gjeld | 7,7 mill. | 5,6 mill. | 6,9 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.