Ditt personvernvalg
Vi måler anonymt og samlet hvordan siden brukes, uansett hva du velger — uten sporingskapsler. Godtar du alle, bruker vi i tillegg produktanalyse (PostHog, driftet i EU) med en informasjonskapsel som lar oss se hvordan besøk henger sammen over tid. Les mer om personvern.
Avløysarlaget Nord-Jæren SA er et samvirkeforetak innen jordbruk, skogbruk og fiske med hjemsted i Sandnes i Rogaland, stiftet i 1995. Selskapet har 497 ansatte og en omsetning på 55,1 mill. kr i siste regnskapsår.
Skaffe avløsning slik at medlemmene får regelmessig fritid, avlastning i onnetider og avløsning under sykdom m.m. Laget kan også administrere/koordinere andre former for samarbeidstiltak som maskinarbeid, håndverksarbeid, vedformidling, skogsarbeid, bygdeservice mv, som kan være med å forbedre medlemmenes drifsresultat, arbeidssituasjon og velferd. Det kan også være naturlig å yte andre tjenester som styrker landbruket eller være utviklenede for nærmiljøet.
Mot medianen for jordbruk, skogbruk og fiske (1 849 selskaper).
4,7 prosentpoeng under bransjen
12,4 prosentpoeng under bransjen
0,18× under bransjen
2,35× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 53,8 mill. | 51,9 mill. | 59,7 mill. |
| Sum driftsinntekter | 55,1 mill. | 53,0 mill. | 61,5 mill. |
| Lønnskostnader | 54,2 mill. | 51,6 mill. | 60,2 mill. |
| Sum driftskostnader | 55,2 mill. | 52,4 mill. | 61,1 mill. |
| Driftsresultat | -70 330 | 576 455 | 381 088 |
| Finansinntekter | 276 683 | 278 963 | 76 699 |
| Annen rentekostnad | 4 028 | 4 341 | 1 594 |
| Finanskostnader | 4 028 | 4 341 | 1 594 |
| Netto finans | 272 655 | 274 623 | 75 106 |
| Resultat før skatt | 202 325 | 851 078 | 456 194 |
| Skattekostnad | 59 531 | 198 090 | 11 960 |
| Årsresultat | 142 794 | 652 988 | 444 234 |
| Totalresultat | 142 794 | 652 988 | 444 234 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | — | 0 | 0 |
| Fordringer | 990 216 | 3,3 mill. | 4,1 mill. |
| Bankinnskudd | 16,8 mill. | 15,4 mill. | 14,5 mill. |
| Omløpsmidler | 17,8 mill. | 18,7 mill. | 18,7 mill. |
| Sum eiendeler | 17,8 mill. | 18,7 mill. | 18,7 mill. |
| Innskutt egenkapital | 147 269 | 147 269 | 146 669 |
| Opptjent egenkapital | 4,5 mill. | 4,4 mill. | 3,7 mill. |
| Sum egenkapital | 4,7 mill. | 4,5 mill. | 3,9 mill. |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 13,1 mill. | 14,1 mill. | 14,8 mill. |
| Sum gjeld | 13,1 mill. | 14,1 mill. | 14,8 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.