Britha AS er et aksjeselskap innen annen tjenesteyting med hjemsted i Trondheim i Trøndelag, stiftet i 2021. Selskapet har en omsetning på 3,2 mill. kr i siste regnskapsår.
Frisør og hårpleievirksomhet samt salg av produkter knyttet til dette, herunder deltakelse med kapital i andre foretak.
Mot medianen for annen tjenesteyting (5 169 selskaper).
8,0 prosentpoeng over bransjen
31,7 prosentpoeng over bransjen
1,14× over bransjen
0,06× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 3,2 mill. | 2,8 mill. | 2,8 mill. |
| Sum driftsinntekter | 3,2 mill. | 3,0 mill. | 2,9 mill. |
| Lønnskostnader | 2,0 mill. | 1,6 mill. | 1,7 mill. |
| Sum driftskostnader | 2,9 mill. | 2,5 mill. | 2,6 mill. |
| Driftsresultat | 337 127 | 459 778 | 381 346 |
| Finansinntekter | 52 214 | 26 054 | — |
| Annen rentekostnad | 1 377 | 669 | 96 |
| Finanskostnader | 1 377 | 669 | 96 |
| Netto finans | 50 838 | 25 385 | -96 |
| Resultat før skatt | 387 965 | 485 163 | 381 250 |
| Skattekostnad | 97 843 | 107 205 | 83 896 |
| Årsresultat | 290 122 | 377 958 | 297 354 |
| Totalresultat | 290 122 | 377 958 | 297 354 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Goodwill | 13 328 | 33 328 | 53 328 |
| Anleggsmidler | 33 328 | 87 524 | 133 328 |
| Varer | 95 304 | 103 093 | 113 463 |
| Fordringer | 22 430 | 10 357 | 15 468 |
| Bankinnskudd | 1,9 mill. | 1,4 mill. | 1,0 mill. |
| Omløpsmidler | 2,1 mill. | 1,5 mill. | 1,1 mill. |
| Sum eiendeler | 2,1 mill. | 1,6 mill. | 1,3 mill. |
| Innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Opptjent egenkapital | 1,2 mill. | 1,1 mill. | 701 209 |
| Sum egenkapital | 1,2 mill. | 1,1 mill. | 731 209 |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 1 172 |
| Kortsiktig gjeld | 846 732 | 468 553 | 536 703 |
| Sum gjeld | 846 732 | 468 553 | 537 875 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (10) — 5 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.