Captus AS er et aksjeselskap innen faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting med hjemsted i Lørenskog i Akershus, stiftet i 2006. Selskapet har en omsetning på 48 430 kr i siste regnskapsår.
Selskapets formål er å drive med konsulentvirksomhet, delta i andre selskaper, herunder investering i aksjer, samt utvikling, kjøp, salg og drift av fast eiendom.
Mot medianen for faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting (10 228 selskaper).
30,4 prosentpoeng over bransjen
15,9 prosentpoeng under bransjen
0,84× under bransjen
0,93× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 48 430 | 36 825 | 108 860 |
| Sum driftsinntekter | 48 430 | 36 825 | 108 860 |
| Lønnskostnader | 0 | 3 734 | 256 |
| Sum driftskostnader | 29 777 | 26 683 | 61 334 |
| Driftsresultat | 18 653 | 10 142 | 47 526 |
| Finansinntekter | 0 | — | — |
| Annen rentekostnad | 110 | 50 | — |
| Finanskostnader | 110 | 50 | — |
| Netto finans | -110 | -50 | — |
| Resultat før skatt | 18 543 | 10 092 | 47 526 |
| Skattekostnad | — | 0 | 68 591 |
| Årsresultat | 18 543 | 10 092 | -21 065 |
| Totalresultat | 18 543 | — | — |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 862 795 | 835 574 | 843 930 |
| Investeringer | 207 | 207 | 207 |
| Varer | 547 704 | 547 704 | 547 704 |
| Fordringer | 107 309 | 78 188 | 79 435 |
| Bankinnskudd | 14 563 | 9 013 | 7 452 |
| Omløpsmidler | 669 783 | 635 112 | 634 798 |
| Sum eiendeler | 1,5 mill. | 1,5 mill. | 1,5 mill. |
| Innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Opptjent egenkapital | 623 846 | 605 303 | 595 210 |
| Sum egenkapital | 723 846 | 705 303 | 695 210 |
| Langsiktig gjeld | 244 125 | 244 125 | 244 125 |
| Kortsiktig gjeld | 564 607 | 521 258 | 539 393 |
| Sum gjeld | 808 732 | 765 383 | 783 518 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (6) — 1 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.