Cence AS er et aksjeselskap innen informasjon og kommunikasjon med hjemsted i Oslo, stiftet i 2023. Selskapet har 10 ansatte og en omsetning på 30,5 mill. kr i siste regnskapsår.
Drive konsulentvirksomhet, utvikling og salg av løsninger knyttet til informasjonsteknologi, samt eie og erverve aksjer og andeler i andre selskaper samt annen virksomhet som naturlig hører med.
Mot medianen for informasjon og kommunikasjon (9 798 selskaper).
32,5 prosentpoeng over bransjen
50,4 prosentpoeng under bransjen
0,52× under bransjen
22,93× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 30,5 mill. | 29,8 mill. | 15,2 mill. |
| Sum driftsinntekter | 30,5 mill. | 29,8 mill. | 15,2 mill. |
| Lønnskostnader | 12,2 mill. | 10,8 mill. | 5,8 mill. |
| Sum driftskostnader | 19,2 mill. | 18,7 mill. | 10,8 mill. |
| Driftsresultat | 11,3 mill. | 11,2 mill. | 4,4 mill. |
| Finansinntekter | 590 162 | 363 145 | 149 718 |
| Annen rentekostnad | 32 325 | 23 140 | — |
| Finanskostnader | 260 748 | 273 160 | 259 778 |
| Netto finans | 329 414 | 89 985 | -110 060 |
| Resultat før skatt | 11,6 mill. | 11,3 mill. | 4,3 mill. |
| Skattekostnad | 2,6 mill. | 2,5 mill. | 938 424 |
| Årsresultat | 9,0 mill. | 8,8 mill. | 3,3 mill. |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | — | 0 | 0 |
| Investeringer | 3,2 mill. | — | — |
| Fordringer | 5,7 mill. | 5,2 mill. | 5,7 mill. |
| Bankinnskudd | 6,5 mill. | 9,7 mill. | 1,8 mill. |
| Omløpsmidler | 15,4 mill. | 14,9 mill. | 7,5 mill. |
| Sum eiendeler | 15,4 mill. | 14,9 mill. | 7,5 mill. |
| Innskutt egenkapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Opptjent egenkapital | 137 126 | 106 211 | 327 060 |
| Sum egenkapital | 637 126 | 606 211 | 827 060 |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 14,8 mill. | 14,3 mill. | 6,6 mill. |
| Sum gjeld | 14,8 mill. | 14,3 mill. | 6,6 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (15) — 10 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.