Colmec AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Hamar i Innlandet, stiftet i 2016. Selskapet har en omsetning på 69,6 mill. kr i siste regnskapsår.
Handel og reparasjon innen bilgummibransjen samt eie og forvalte fast eiendom og verdipapirer med forenlig virksomhet.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (13 495 selskaper).
5,6 prosentpoeng over bransjen
12,8 prosentpoeng over bransjen
0,46× over bransjen
0,32× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 69,6 mill. | 63,1 mill. | 50,4 mill. |
| Sum driftsinntekter | 69,6 mill. | 63,2 mill. | 54,9 mill. |
| Lønnskostnader | 4,5 mill. | 4,3 mill. | 6,8 mill. |
| Sum driftskostnader | 63,4 mill. | 62,3 mill. | 53,2 mill. |
| Driftsresultat | 6,2 mill. | 875 879 | 1,6 mill. |
| Finansinntekter | 6 419 | 27 205 | 64 633 |
| Rentekostnad, konsern | 1,0 mill. | 798 792 | 468 835 |
| Annen rentekostnad | — | — | 4 330 |
| Finanskostnader | 1,1 mill. | 893 987 | 524 707 |
| Netto finans | -1,1 mill. | -866 782 | -460 074 |
| Resultat før skatt | 5,1 mill. | 9 098 | 1,2 mill. |
| Skattekostnad | 1,2 mill. | 43 985 | 280 781 |
| Årsresultat | 4,0 mill. | -34 887 | 891 141 |
| Totalresultat | 4,0 mill. | -34 887 | 891 141 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 330 873 | 520 432 | 547 003 |
| Varer | 6,8 mill. | 10,5 mill. | 5,1 mill. |
| Fordringer | 9,9 mill. | 6,7 mill. | 3,4 mill. |
| Bankinnskudd | 460 075 | 178 760 | 2,0 mill. |
| Omløpsmidler | 17,2 mill. | 17,4 mill. | 10,5 mill. |
| Sum eiendeler | 17,5 mill. | 17,9 mill. | 11,0 mill. |
| Innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Opptjent egenkapital | 9,3 mill. | 5,4 mill. | 5,4 mill. |
| Sum egenkapital | 9,4 mill. | 5,4 mill. | 5,4 mill. |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 8,1 mill. | 12,5 mill. | 5,6 mill. |
| Sum gjeld | 8,1 mill. | 12,5 mill. | 5,6 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.