Elgeseter Gate 2 AS er et aksjeselskap innen omsetning og drift av fast eiendom med hjemsted i Trondheim i Trøndelag, stiftet i 2004. Selskapet har en omsetning på 1,8 mill. kr i siste regnskapsår.
Å eie og leie ut fast eiendom samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Mot medianen for omsetning og drift av fast eiendom (61 763 selskaper).
200,4 prosentpoeng under bransjen
47,5 prosentpoeng under bransjen
1,70× under bransjen
10,19× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 1,8 mill. | 974 166 | 390 500 |
| Sum driftsinntekter | 1,8 mill. | 974 166 | 390 500 |
| Sum driftskostnader | 4,6 mill. | 1,5 mill. | 314 397 |
| Driftsresultat | -2,9 mill. | -563 058 | 76 103 |
| Finansinntekter | 5 551 | 17 442 | 2 716 |
| Rentekostnad, konsern | 1,8 mill. | 1,1 mill. | 159 152 |
| Annen rentekostnad | — | 192 | — |
| Finanskostnader | 1,8 mill. | 1,1 mill. | 159 152 |
| Netto finans | -1,8 mill. | -1,1 mill. | -156 436 |
| Resultat før skatt | -4,7 mill. | -1,7 mill. | -80 332 |
| Skattekostnad | -1,0 mill. | -366 108 | -17 674 |
| Årsresultat | -3,6 mill. | -1,3 mill. | -62 658 |
| Totalresultat | -3,6 mill. | -1,3 mill. | -62 658 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 29,0 mill. | 30,1 mill. | 4,5 mill. |
| Fordringer | 181 536 | 53 209 | — |
| Bankinnskudd | 187 330 | 35 132 | 127 120 |
| Omløpsmidler | 368 866 | 88 341 | 127 120 |
| Sum eiendeler | 29,4 mill. | 30,2 mill. | 4,6 mill. |
| Innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Opptjent egenkapital | -3,7 mill. | -43 456 | 1,3 mill. |
| Sum egenkapital | -3,4 mill. | 256 544 | 1,6 mill. |
| Langsiktig gjeld | 29,5 mill. | 29,6 mill. | 2,4 mill. |
| Kortsiktig gjeld | 3,3 mill. | 380 371 | 604 793 |
| Sum gjeld | 32,7 mill. | 30,0 mill. | 3,0 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (55) — 50 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.