Enter AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Holmestrand i Vestfold, stiftet i 1993. Selskapet har en omsetning på 4,2 mill. kr i siste regnskapsår.
Salg, utleie, opplæring og konsultativ virksomhet innenfor områdene prosjektering, informasjons- teknologi og kontorutrustning og hva dermed står i forbindelse. Der under ved samarbeide, aksje- tegning og på annen måte å gjøre seg interessert i andre foretagender med samme formål.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (13 495 selskaper).
3,4 prosentpoeng under bransjen
18,3 prosentpoeng under bransjen
0,36× under bransjen
2,92× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 4,1 mill. | 3,6 mill. | 4,3 mill. |
| Sum driftsinntekter | 4,2 mill. | 3,7 mill. | 4,5 mill. |
| Lønnskostnader | 1,2 mill. | 1,2 mill. | 1,5 mill. |
| Sum driftskostnader | 4,2 mill. | 4,0 mill. | 4,7 mill. |
| Driftsresultat | -2 655 | -260 842 | -217 210 |
| Finansinntekter | 14 672 | 14 572 | 12 064 |
| Annen rentekostnad | 277 | 217 | 282 |
| Finanskostnader | 277 | 217 | 282 |
| Netto finans | 14 394 | 14 355 | 11 782 |
| Resultat før skatt | 11 739 | -246 488 | -205 428 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 |
| Årsresultat | 11 739 | -246 488 | -205 428 |
| Totalresultat | 11 739 | -246 488 | -205 428 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | — | 1 | 1 |
| Varer | 160 907 | 184 254 | 176 060 |
| Fordringer | 195 287 | 154 325 | 285 186 |
| Bankinnskudd | 972 059 | 799 672 | 827 845 |
| Omløpsmidler | 1,3 mill. | 1,1 mill. | 1,3 mill. |
| Sum eiendeler | 1,3 mill. | 1,1 mill. | 1,3 mill. |
| Innskutt egenkapital | 648 000 | 648 000 | 648 000 |
| Opptjent egenkapital | -350 630 | -362 369 | -115 881 |
| Sum egenkapital | 297 370 | 285 631 | 532 119 |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 1,0 mill. | 852 620 | 756 973 |
| Sum gjeld | 1,0 mill. | 852 620 | 756 973 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (8) — 3 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.