Evtech AS er et aksjeselskap innen faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting med hjemsted i Sunndal i Møre og Romsdal, stiftet i 2023. Selskapet har en omsetning på 1,3 mill. kr i siste regnskapsår.
Salg av varer og tjenester til industri og anlegg og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Mot medianen for faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting (5 234 selskaper).
13,8 prosentpoeng under bransjen
27,2 prosentpoeng under bransjen
0,67× under bransjen
4,68× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 1,3 mill. | 1,4 mill. | 755 428 |
| Sum driftsinntekter | 1,3 mill. | 1,4 mill. | 755 428 |
| Lønnskostnader | 394 636 | 389 480 | 192 533 |
| Sum driftskostnader | 1,4 mill. | 1,4 mill. | 522 713 |
| Driftsresultat | -142 495 | -9 108 | 232 715 |
| Finansinntekter | 869 | — | — |
| Annen rentekostnad | 0 | 1 365 | — |
| Finanskostnader | 1 254 | 2 251 | — |
| Netto finans | -385 | -2 251 | — |
| Resultat før skatt | -142 880 | -11 359 | 232 715 |
| Skattekostnad | -1 139 | -2 215 | 49 971 |
| Årsresultat | -141 741 | -9 144 | 182 744 |
| Totalresultat | -141 741 | — | — |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 89 769 | 123 547 | 157 325 |
| Investeringer | 0 | — | — |
| Varer | 0 | — | — |
| Fordringer | 149 733 | 164 013 | 115 569 |
| Bankinnskudd | 94 367 | 55 289 | 110 448 |
| Omløpsmidler | 244 100 | 219 302 | 226 017 |
| Sum eiendeler | 333 869 | 342 849 | 383 342 |
| Innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Opptjent egenkapital | 26 288 | 168 030 | 182 744 |
| Sum egenkapital | 56 288 | 198 030 | 207 174 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 1 139 | 3 355 |
| Kortsiktig gjeld | 277 581 | 143 680 | 172 813 |
| Sum gjeld | 277 581 | 144 819 | 176 168 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.