Extron AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Lillestrøm i Akershus, stiftet i 1995. Selskapet har en omsetning på 8,5 mill. kr i siste regnskapsår.
Handel, sammenstilling, produksjon, agentur, konsulentvirksomhet, kursvirksomhet, deltagelse i andre selskaper og virksomheter i inn- og utland ved aksjeeie eller annen måte, og hva hermed står i forbindelse.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (13 495 selskaper).
4,8 prosentpoeng over bransjen
5,1 prosentpoeng under bransjen
0,11× under bransjen
1,26× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 8,5 mill. | 7,3 mill. | 8,7 mill. |
| Sum driftsinntekter | 8,5 mill. | 7,3 mill. | 8,7 mill. |
| Lønnskostnader | 1,0 mill. | 915 100 | 1,3 mill. |
| Sum driftskostnader | 7,8 mill. | 6,6 mill. | 8,2 mill. |
| Driftsresultat | 688 246 | 651 568 | 557 809 |
| Finansinntekter | 10 558 | 8 176 | 6 128 |
| Annen rentekostnad | 1 521 | 291 | 839 |
| Finanskostnader | 33 512 | 34 583 | 50 609 |
| Netto finans | -22 955 | -26 407 | -44 481 |
| Resultat før skatt | 665 291 | 625 161 | 513 328 |
| Skattekostnad | 146 476 | 137 539 | 113 012 |
| Årsresultat | 518 815 | 487 622 | 400 316 |
| Totalresultat | 518 815 | 487 622 | 400 316 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 16 777 | 16 229 | 15 676 |
| Varer | 85 050 | 107 104 | 147 220 |
| Fordringer | 1,1 mill. | 587 401 | 830 406 |
| Bankinnskudd | 765 336 | 1,1 mill. | 1,4 mill. |
| Omløpsmidler | 2,0 mill. | 1,8 mill. | 2,4 mill. |
| Sum eiendeler | 2,0 mill. | 1,8 mill. | 2,4 mill. |
| Innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Opptjent egenkapital | 613 517 | 594 702 | 607 080 |
| Sum egenkapital | 713 517 | 694 702 | 707 080 |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 1,3 mill. | 1,1 mill. | 1,7 mill. |
| Sum gjeld | 1,3 mill. | 1,1 mill. | 1,7 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (11) — 6 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.