Farmed AS er et aksjeselskap innen helse- og sosialtjenester med hjemsted i Porsgrunn i Telemark, stiftet i 2015. Selskapet har en omsetning på 675 925 kr i siste regnskapsår.
Drive legepraksis, yte konsulentvirksomhet med spesialister innen medisin og annet helsearbeid, gjennomføre/administrere etterutdannelse av samme type personell og drive forskning. Selskapet kan drive med kjøp og salg av eiendom, løsøre og transportmidler. Selskapet kan også ved aksjetegning eller på andre måter delta i annen næring.
Mot medianen for helse- og sosialtjenester (8 809 selskaper).
14,5 prosentpoeng over bransjen
10,6 prosentpoeng over bransjen
1,38× over bransjen
0,26× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 675 925 | 535 974 | 531 075 |
| Sum driftsinntekter | 675 925 | 535 974 | 531 075 |
| Lønnskostnader | 462 224 | 496 145 | 425 721 |
| Sum driftskostnader | 528 412 | 541 625 | 475 475 |
| Driftsresultat | 147 513 | -5 651 | 55 600 |
| Finansinntekter | 168 | 0 | 47 |
| Annen rentekostnad | 7 728 | 462 | 57 |
| Finanskostnader | 21 410 | 462 | -57 |
| Netto finans | -21 242 | -462 | -10 |
| Resultat før skatt | 126 271 | -6 113 | 55 590 |
| Skattekostnad | 30 753 | -1 243 | 12 219 |
| Årsresultat | 95 518 | -4 869 | 43 372 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 11 189 | 0 | 0 |
| Investeringer | 61 314 | 44 996 | 0 |
| Varer | — | — | 0 |
| Fordringer | 0 | 4 622 | 6 871 |
| Bankinnskudd | 312 361 | 238 836 | 318 050 |
| Omløpsmidler | 373 675 | 288 454 | 324 921 |
| Sum eiendeler | 384 864 | 288 454 | 324 921 |
| Innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Opptjent egenkapital | 189 116 | 93 598 | 98 467 |
| Sum egenkapital | 219 116 | 123 598 | 128 467 |
| Langsiktig gjeld | — | 47 765 | 59 707 |
| Kortsiktig gjeld | 127 536 | 117 091 | 136 747 |
| Sum gjeld | 165 748 | 164 856 | 196 453 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.