Farvan AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Ålesund i Møre og Romsdal, stiftet i 2008. Selskapet har 32 ansatte og en omsetning på 75,3 mill. kr i siste regnskapsår.
Handel med fiskeredskaper og annet maritimt utstyr, samt salg, reparasjon, lagring og vedlikehold av fritidsbåter og motorer.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (19 826 selskaper).
1,0 prosentpoeng under bransjen
19,4 prosentpoeng over bransjen
0,46× over bransjen
0,25× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 75,3 mill. | 77,6 mill. | 81,9 mill. |
| Sum driftsinntekter | 75,3 mill. | 77,6 mill. | 82,0 mill. |
| Lønnskostnader | 14,6 mill. | 14,1 mill. | 13,3 mill. |
| Sum driftskostnader | 74,6 mill. | 76,1 mill. | 77,3 mill. |
| Driftsresultat | 739 622 | 1,5 mill. | 4,7 mill. |
| Finansinntekter | 50 879 | 37 119 | 85 762 |
| Annen rentekostnad | 258 815 | 406 261 | 689 497 |
| Finanskostnader | 268 357 | 424 072 | 689 945 |
| Netto finans | -217 478 | -386 954 | -604 182 |
| Resultat før skatt | 522 145 | 1,2 mill. | 4,1 mill. |
| Skattekostnad | 130 175 | 267 187 | 918 387 |
| Årsresultat | 391 970 | 891 038 | 3,2 mill. |
| Totalresultat | 391 970 | 891 038 | 3,2 mill. |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 1,9 mill. | 1,7 mill. | 1,6 mill. |
| Investeringer | 0 | 0 | 0 |
| Varer | 29,6 mill. | 29,2 mill. | 33,4 mill. |
| Fordringer | 2,3 mill. | 1,6 mill. | 3,0 mill. |
| Bankinnskudd | 978 676 | 1,6 mill. | 1,2 mill. |
| Omløpsmidler | 32,8 mill. | 32,3 mill. | 37,6 mill. |
| Sum eiendeler | 34,7 mill. | 34,1 mill. | 39,3 mill. |
| Innskutt egenkapital | 1,2 mill. | 1,2 mill. | 1,2 mill. |
| Opptjent egenkapital | 17,2 mill. | 16,8 mill. | 16,5 mill. |
| Sum egenkapital | 18,5 mill. | 18,1 mill. | 17,8 mill. |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 16,3 mill. | 16,0 mill. | 19,2 mill. |
| Sum gjeld | 16,3 mill. | 16,0 mill. | 21,5 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
5 varemerker · 0 patenter · 0 design registrert hos Patentstyret
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.