Filtration AS er et aksjeselskap innen faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting med hjemsted i Vindafjord i Rogaland, stiftet i 2019. Selskapet har en omsetning på 2,5 mill. kr i siste regnskapsår.
Prosjektering, salg og oppfølging av utstyr til vannrensing. Investering i aksjer og andre verdipapirer, deltagelse i andre virksomheter, samt hva herved står i forbindelse.
Mot medianen for faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting (10 685 selskaper).
59,5 prosentpoeng over bransjen
4,0 prosentpoeng under bransjen
0,07× under bransjen
0,74× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 2,5 mill. | 704 126 | 816 438 |
| Sum driftsinntekter | 2,5 mill. | 704 126 | 816 438 |
| Lønnskostnader | 1 654 | 72 081 | 11 658 |
| Sum driftskostnader | 812 719 | 801 468 | 209 393 |
| Driftsresultat | 1,7 mill. | -97 342 | 607 045 |
| Finansinntekter | — | 210 | -210 |
| Annen rentekostnad | 188 856 | 176 129 | 96 343 |
| Finanskostnader | 188 856 | 176 129 | 103 217 |
| Netto finans | -188 856 | -175 919 | -103 427 |
| Resultat før skatt | 1,5 mill. | -273 260 | 503 618 |
| Skattekostnad | 262 939 | 0 | 112 308 |
| Årsresultat | 1,2 mill. | -273 260 | 391 310 |
| Totalresultat | 1,2 mill. | — | — |
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 3,2 mill. | 3,2 mill. | 3,2 mill. |
| Investeringer | — | 0 | — |
| Varer | 585 379 | 585 379 | 585 379 |
| Fordringer | 793 755 | 360 287 | 904 202 |
| Bankinnskudd | 145 998 | 133 366 | 867 |
| Omløpsmidler | 1,5 mill. | 1,1 mill. | 1,5 mill. |
| Sum eiendeler | 4,8 mill. | 4,3 mill. | 4,7 mill. |
| Innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Opptjent egenkapital | 2,2 mill. | 1,0 mill. | 1,3 mill. |
| Sum egenkapital | 2,3 mill. | 1,1 mill. | 1,3 mill. |
| Langsiktig gjeld | 1,6 mill. | 2,1 mill. | 2,1 mill. |
| Kortsiktig gjeld | 942 508 | 1,1 mill. | 1,2 mill. |
| Sum gjeld | 2,5 mill. | 3,2 mill. | 3,4 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (13) — 8 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.