Float AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Gjesdal i Rogaland, stiftet i 2023. Selskapet har 5 ansatte og en omsetning på 7,4 mill. kr i siste regnskapsår.
Drive med kjøp, salg og utvikling av rekkverk, glass og andre produkter i nær tilknytning til dette.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (13 490 selskaper).
0,1 prosentpoeng under bransjen
0,3 prosentpoeng over bransjen
0,09× under bransjen
0,90× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 7,4 mill. | 6,5 mill. | 2,5 mill. |
| Sum driftsinntekter | 7,4 mill. | 6,5 mill. | 2,5 mill. |
| Lønnskostnader | 2,5 mill. | 2,2 mill. | 356 127 |
| Sum driftskostnader | 7,2 mill. | 5,8 mill. | 2,2 mill. |
| Driftsresultat | 236 439 | 706 160 | 272 859 |
| Finansinntekter | 1 984 | 601 | 73 |
| Annen rentekostnad | 3 082 | 13 027 | 460 |
| Finanskostnader | 3 082 | 13 027 | 460 |
| Netto finans | -1 098 | -12 426 | -387 |
| Resultat før skatt | 235 341 | 693 734 | 272 472 |
| Skattekostnad | 113 782 | 200 212 | 59 559 |
| Årsresultat | 121 559 | 493 522 | 212 913 |
| Totalresultat | 121 559 | 493 522 | 212 913 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 155 359 | 218 034 | 189 609 |
| Varer | 282 833 | 137 767 | — |
| Fordringer | 812 122 | 513 352 | 717 837 |
| Bankinnskudd | 759 621 | 1,2 mill. | 715 660 |
| Omløpsmidler | 1,9 mill. | 1,8 mill. | 1,4 mill. |
| Sum eiendeler | 2,0 mill. | 2,0 mill. | 1,6 mill. |
| Innskutt egenkapital | 194 430 | 194 430 | 194 430 |
| Opptjent egenkapital | 627 994 | 506 435 | 212 913 |
| Sum egenkapital | 822 424 | 700 865 | 407 343 |
| Langsiktig gjeld | — | 1 006 | 1 813 |
| Kortsiktig gjeld | 1,2 mill. | 1,3 mill. | 1,2 mill. |
| Sum gjeld | 1,2 mill. | 1,3 mill. | 1,2 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (35) — 30 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.