Functional Multi Technology AS er et aksjeselskap innen informasjon og kommunikasjon med hjemsted i Trondheim i Trøndelag, stiftet i 1998. Selskapet har en omsetning på 428 321 kr i siste regnskapsår.
Utøve tjenester og produktutvikling innen data/tele-kommunikasjon, konsulentvirksomhet og alt annet i den forbindelse. Samt ved aksjetegning, eller på annen måte delta i slikt eller annen virksomhet alene eller i samarbeid med andre foretagender og interesser.
Mot medianen for informasjon og kommunikasjon (9 805 selskaper).
6,2 prosentpoeng under bransjen
25,5 prosentpoeng over bransjen
5,31× over bransjen
0,03× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 428 321 | 441 441 | 495 978 |
| Sum driftsinntekter | 428 321 | 441 441 | 495 978 |
| Lønnskostnader | 19 932 | 19 932 | 19 320 |
| Sum driftskostnader | 435 911 | 418 743 | 452 263 |
| Driftsresultat | -7 590 | 22 698 | 43 715 |
| Finansinntekter | 31 963 | 2 001 | 1 864 |
| Annen rentekostnad | 8 311 | 14 583 | 8 066 |
| Finanskostnader | 9 451 | 16 358 | 12 055 |
| Netto finans | 22 512 | -14 356 | -10 191 |
| Resultat før skatt | 14 923 | 8 341 | 33 524 |
| Skattekostnad | 2 937 | 1 508 | 7 013 |
| Årsresultat | 11 986 | 6 833 | 26 511 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 412 974 | 483 914 | 592 742 |
| Investeringer | — | — | 0 |
| Fordringer | 211 197 | 197 663 | 212 407 |
| Bankinnskudd | 499 698 | 468 067 | 473 852 |
| Omløpsmidler | 710 895 | 665 730 | 686 259 |
| Sum eiendeler | 1,1 mill. | 1,1 mill. | 1,3 mill. |
| Innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Opptjent egenkapital | 798 355 | 786 369 | 779 536 |
| Sum egenkapital | 898 355 | 886 369 | 879 536 |
| Langsiktig gjeld | 122 064 | 205 370 | 305 577 |
| Kortsiktig gjeld | 103 450 | 57 905 | 93 888 |
| Sum gjeld | 225 514 | 263 275 | 399 465 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (41) — 36 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.