Gio AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Oppdal i Trøndelag, stiftet i 2010. Selskapet har en omsetning på 5,3 mill. kr i siste regnskapsår.
Fremstilling/salg av varer og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (19 826 selskaper).
2,7 prosentpoeng over bransjen
30,1 prosentpoeng over bransjen
1,15× over bransjen
0,07× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 5,3 mill. | 4,7 mill. | 4,5 mill. |
| Sum driftsinntekter | 5,3 mill. | 4,7 mill. | 4,6 mill. |
| Lønnskostnader | 1,2 mill. | 1,1 mill. | 1,1 mill. |
| Sum driftskostnader | 5,1 mill. | 4,6 mill. | 4,7 mill. |
| Driftsresultat | 248 318 | 151 344 | -161 597 |
| Finansinntekter | 5 554 | — | 1 683 |
| Annen rentekostnad | 35 | 728 | 477 |
| Finanskostnader | 35 | 728 | 477 |
| Netto finans | 5 519 | -728 | 1 206 |
| Resultat før skatt | 253 836 | 150 615 | -160 391 |
| Skattekostnad | 56 175 | 33 355 | -34 918 |
| Årsresultat | 197 661 | 117 260 | -125 473 |
| Totalresultat | 197 661 | 117 260 | -125 473 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 45 100 | 18 099 | 72 408 |
| Varer | 1,4 mill. | 1,5 mill. | 1,1 mill. |
| Fordringer | 24 803 | 16 868 | 16 585 |
| Bankinnskudd | 777 658 | 680 037 | 963 565 |
| Omløpsmidler | 2,2 mill. | 2,2 mill. | 2,1 mill. |
| Sum eiendeler | 2,2 mill. | 2,2 mill. | 2,2 mill. |
| Innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Opptjent egenkapital | 1,1 mill. | 929 367 | 812 106 |
| Sum egenkapital | 1,4 mill. | 1,2 mill. | 1,1 mill. |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 806 655 | 939 691 | 1,1 mill. |
| Sum gjeld | 806 655 | 939 691 | 1,1 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.