Gradient Type AS er et aksjeselskap innen faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting med hjemsted i Bergen i Vestland, stiftet i 2022. Selskapet har en omsetning på 1 388 kr i siste regnskapsår.
Designløsninger innen typografi, merkevarebygging, visuell kommunikasjon herunder dataprogrammering, samt konsulentbistand, samt dertil tilhørende virksomhet, herunder også deltakelse i selskaper med lignende virksomhet.
Mot medianen for faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting (5 234 selskaper).
4088,3 prosentpoeng under bransjen
126,3 prosentpoeng under bransjen
1,00× under bransjen
2,47× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 1 388 | 246 139 | 737 714 |
| Sum driftsinntekter | 1 388 | 246 139 | 737 714 |
| Lønnskostnader | 7 914 | 14 993 | 4 782 |
| Sum driftskostnader | 58 095 | 431 506 | 435 609 |
| Driftsresultat | -56 707 | -185 367 | 302 105 |
| Finansinntekter | 0 | 4 861 | 1 208 |
| Annen rentekostnad | 0 | 1 540 | — |
| Finanskostnader | 423 | 2 531 | 28 065 |
| Netto finans | -423 | 2 330 | -26 857 |
| Resultat før skatt | -57 130 | -183 037 | 275 248 |
| Skattekostnad | 0 | 1 | 65 673 |
| Årsresultat | -57 130 | -183 038 | 209 575 |
| Totalresultat | -57 130 | — | — |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Investeringer | 0 | — | — |
| Varer | 0 | — | — |
| Fordringer | 0 | 2 172 | 164 748 |
| Bankinnskudd | 724 | 68 665 | 140 500 |
| Omløpsmidler | 724 | 70 837 | 305 248 |
| Sum eiendeler | 724 | 70 837 | 305 248 |
| Innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Opptjent egenkapital | -30 595 | 26 537 | 209 575 |
| Sum egenkapital | -595 | 56 537 | 239 575 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 1 319 | 14 300 | 65 673 |
| Sum gjeld | 1 319 | 14 300 | 65 673 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (6) — 1 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.