Havro AS er et aksjeselskap innen omsetning og drift av fast eiendom med hjemsted i Aure i Møre og Romsdal, stiftet i 2012. Selskapet har en omsetning på 1,6 mill. kr i siste regnskapsår.
Utvikling, salg og utleie av eiendom og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Mot medianen for omsetning og drift av fast eiendom (61 763 selskaper).
15,8 prosentpoeng over bransjen
35,0 prosentpoeng under bransjen
0,34× under bransjen
96,00× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1,6 mill. | 1,6 mill. | 1,4 mill. |
| Lønnskostnader | 2 366 | 12 472 | — |
| Sum driftskostnader | 771 350 | 921 449 | 1,5 mill. |
| Driftsresultat | 849 255 | 632 299 | -124 220 |
| Finansinntekter | 9 238 | 8 562 | 8 107 |
| Annen rentekostnad | 659 996 | 687 920 | 579 771 |
| Finanskostnader | 659 996 | 687 920 | 579 771 |
| Netto finans | -650 759 | -679 358 | -571 664 |
| Resultat før skatt | 198 496 | -47 059 | -695 884 |
| Skattekostnad | -235 990 | 0 | 0 |
| Årsresultat | 434 486 | -47 059 | -695 884 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 10,0 mill. | 9,7 mill. | 9,7 mill. |
| Investeringer | — | 0 | 0 |
| Fordringer | 67 930 | 64 195 | 60 824 |
| Bankinnskudd | 139 040 | 300 086 | 257 507 |
| Omløpsmidler | 206 970 | 364 281 | 318 331 |
| Sum eiendeler | 10,2 mill. | 10,1 mill. | 10,1 mill. |
| Innskutt egenkapital | 60 000 | 60 000 | 60 000 |
| Opptjent egenkapital | 44 470 | -390 016 | -342 957 |
| Sum egenkapital | 104 470 | -330 016 | -282 957 |
| Langsiktig gjeld | 9,9 mill. | 10,3 mill. | 10,2 mill. |
| Kortsiktig gjeld | 141 430 | 178 036 | 145 026 |
| Sum gjeld | 10,1 mill. | 10,4 mill. | 10,3 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.