Ditt personvernvalg
Vi måler anonymt og samlet hvordan siden brukes, uansett hva du velger — uten sporingskapsler. Godtar du alle, bruker vi i tillegg produktanalyse (PostHog, driftet i EU) med en informasjonskapsel som lar oss se hvordan besøk henger sammen over tid. Les mer om personvern.
Indre Fosen Landbrukstjenester SA er et samvirkeforetak innen jordbruk, skogbruk og fiske med hjemsted i Indre Fosen i Trøndelag, stiftet i 1995. Selskapet har 292 ansatte og en omsetning på 15,8 mill. kr i siste regnskapsår.
Å skaffe avløsning slik at medlemmene får regelmessig fritid, avlastning i onnetider og avløsning under sykdom m.m. Selskapet kan også administrere/koordinere andre former for samarbeidstiltak som kan være med å forbedre medlemmenes driftsresultat, arbeidssituasjon og velferd. Det kan også være naturlig å yte andre tjenester som styrker landbruket eller er utviklende for nærmiljøet.
Mot medianen for jordbruk, skogbruk og fiske (1 849 selskaper).
3,5 prosentpoeng under bransjen
4,8 prosentpoeng over bransjen
0,23× over bransjen
0,85× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 15,8 mill. | 17,0 mill. | 11,6 mill. |
| Sum driftsinntekter | 15,8 mill. | 17,1 mill. | 11,6 mill. |
| Lønnskostnader | 14,8 mill. | 15,1 mill. | 10,5 mill. |
| Sum driftskostnader | 15,7 mill. | 16,3 mill. | 11,5 mill. |
| Driftsresultat | 169 572 | 737 962 | 122 590 |
| Finansinntekter | 99 521 | 48 159 | 17 615 |
| Annen rentekostnad | 2 569 | 648 | 632 |
| Finanskostnader | 2 569 | 648 | 632 |
| Netto finans | 96 952 | 47 511 | 16 983 |
| Resultat før skatt | 266 524 | 785 472 | 139 573 |
| Skattekostnad | 68 693 | 142 706 | 37 307 |
| Årsresultat | 197 831 | 642 766 | 102 266 |
| Totalresultat | 197 831 | 642 766 | 102 266 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 14 300 | 14 300 | 14 300 |
| Fordringer | 2,9 mill. | 4,1 mill. | 4,1 mill. |
| Bankinnskudd | 4,3 mill. | 3,6 mill. | 1,6 mill. |
| Omløpsmidler | 7,2 mill. | 7,8 mill. | 5,7 mill. |
| Sum eiendeler | 7,2 mill. | 7,8 mill. | 5,7 mill. |
| Innskutt egenkapital | 36 400 | 36 300 | 32 600 |
| Opptjent egenkapital | 3,1 mill. | 2,9 mill. | 2,1 mill. |
| Sum egenkapital | 3,1 mill. | 3,0 mill. | 2,2 mill. |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 4,1 mill. | 4,8 mill. | 3,5 mill. |
| Sum gjeld | 4,1 mill. | 4,8 mill. | 3,5 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.