Joars AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Stavanger i Rogaland, stiftet i 2002. Selskapet har en omsetning på 11,3 mill. kr i siste regnskapsår.
Bakerivirksomhet, konditorvirksomhet, persontransport/drosje og konsulentvirksomhet. Selskapet kan også delta i selskaper med beslektet eller utfyllende virksomhet ved aksjetegning eller på annen måte.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (19 844 selskaper).
53,8 prosentpoeng over bransjen
28,5 prosentpoeng over bransjen
0,86× under bransjen
0,03× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 11,3 mill. | 7,0 mill. | 5,2 mill. |
| Sum driftsinntekter | 11,3 mill. | 7,0 mill. | 5,2 mill. |
| Lønnskostnader | 0 | 0 | 228 200 |
| Sum driftskostnader | 5,0 mill. | 5,8 mill. | 4,6 mill. |
| Driftsresultat | 6,3 mill. | 1,2 mill. | 558 274 |
| Finansinntekter | 6,4 mill. | 5,7 mill. | 371 644 |
| Annen rentekostnad | 550 200 | 378 359 | 249 774 |
| Finanskostnader | 550 200 | 470 897 | 249 774 |
| Netto finans | 5,9 mill. | 5,3 mill. | 121 870 |
| Resultat før skatt | 12,1 mill. | 6,5 mill. | 680 144 |
| Skattekostnad | 1,3 mill. | 192 974 | 70 848 |
| Årsresultat | 10,9 mill. | 6,3 mill. | 609 296 |
| Totalresultat | 10,9 mill. | 6,3 mill. | 609 296 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 37,5 mill. | 23,7 mill. | 9,5 mill. |
| Fordringer | 775 577 | 6,3 mill. | 274 630 |
| Bankinnskudd | 389 517 | 79 797 | 914 793 |
| Omløpsmidler | 1,2 mill. | 6,4 mill. | 1,2 mill. |
| Sum eiendeler | 38,6 mill. | 30,1 mill. | 10,7 mill. |
| Innskutt egenkapital | 101 800 | 101 800 | 101 800 |
| Opptjent egenkapital | 24,0 mill. | 13,1 mill. | 6,8 mill. |
| Sum egenkapital | 24,1 mill. | 13,2 mill. | 6,9 mill. |
| Langsiktig gjeld | 12,9 mill. | 11,3 mill. | 2,5 mill. |
| Kortsiktig gjeld | 1,7 mill. | 5,5 mill. | 1,2 mill. |
| Sum gjeld | 14,6 mill. | 16,9 mill. | 3,7 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (8) — 3 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.