Ditt personvernvalg
Vi måler anonymt og samlet hvordan siden brukes, uansett hva du velger — uten sporingskapsler. Godtar du alle, bruker vi i tillegg produktanalyse (PostHog, driftet i EU) med en informasjonskapsel som lar oss se hvordan besøk henger sammen over tid. Les mer om personvern.
Landbruk Nordvest SA er et samvirkeforetak innen jordbruk, skogbruk og fiske med hjemsted i Molde i Møre og Romsdal, stiftet i 2002. Selskapet har 543 ansatte og en omsetning på 77,9 mill. kr i siste regnskapsår.
Å skaffe avløysing slik at medlemmene får regelmessig fritid, avlasting i onnetider og avløysing under sykdom m.m. Laget kan også administrere/koordinere andre formar for samarbeidstiltak som kan vere med på å forbetre medlemmenes driftsresultat, arbeidssituasjon og velferd. Det kan også vere naturlig å yte andre tenester som styrkar landbruket eller vere utviklande for nærmiljøet.
Mot medianen for jordbruk, skogbruk og fiske (1 849 selskaper).
4,0 prosentpoeng under bransjen
16,3 prosentpoeng under bransjen
0,27× under bransjen
3,01× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 72,7 mill. | 56,2 mill. | 74,1 mill. |
| Sum driftsinntekter | 77,9 mill. | 60,3 mill. | 74,4 mill. |
| Lønnskostnader | 73,7 mill. | 57,1 mill. | 67,9 mill. |
| Sum driftskostnader | 77,4 mill. | 59,9 mill. | 76,8 mill. |
| Driftsresultat | 437 032 | 327 568 | -2,4 mill. |
| Finansinntekter | 323 920 | 244 696 | 297 380 |
| Annen rentekostnad | 4 977 | 3 453 | 24 056 |
| Finanskostnader | 31 224 | 3 528 | 1,8 mill. |
| Netto finans | 292 696 | 241 168 | -1,5 mill. |
| Resultat før skatt | 729 728 | 568 737 | -3,9 mill. |
| Skattekostnad | -117 389 | 192 574 | -21 672 |
| Årsresultat | 847 117 | 376 163 | -3,8 mill. |
| Totalresultat | 847 117 | 376 163 | -3,8 mill. |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 331 520 | 201 270 | 2,8 mill. |
| Varer | 135 480 | 81 967 | 72 284 |
| Fordringer | 6,7 mill. | 7,1 mill. | 11,8 mill. |
| Bankinnskudd | 16,4 mill. | 11,3 mill. | 7,8 mill. |
| Omløpsmidler | 23,3 mill. | 18,5 mill. | 19,7 mill. |
| Sum eiendeler | 23,6 mill. | 18,7 mill. | 22,5 mill. |
| Opptjent egenkapital | 5,3 mill. | 3,8 mill. | 6,5 mill. |
| Sum egenkapital | 5,3 mill. | 3,8 mill. | 6,5 mill. |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 18,3 mill. | 14,9 mill. | 16,0 mill. |
| Sum gjeld | 18,3 mill. | 14,9 mill. | 16,0 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.