Ditt personvernvalg
Vi måler anonymt og samlet hvordan siden brukes, uansett hva du velger — uten sporingskapsler. Godtar du alle, bruker vi i tillegg produktanalyse (PostHog, driftet i EU) med en informasjonskapsel som lar oss se hvordan besøk henger sammen over tid. Les mer om personvern.
Landbrukstjenester Midt-Trøndelag SA er et samvirkeforetak innen jordbruk, skogbruk og fiske med hjemsted i Selbu i Trøndelag, stiftet i 1990. Selskapet har 315 ansatte og en omsetning på 17,8 mill. kr i siste regnskapsår.
Å skaffe avløsning slik at medlemmene får regelmessig fritid, avlastning i onnetider og avløsning under sykdom m.m. Laget kan også administrere/koordinere andre former for samarbeidstiltak som kan være med å forbedre medlemmenes driftsresultat, arbeidssituasjon og velferd. Det kan også være naturlig å yte andre tjenester som styrker landbruket eller være utviklende for nærmiljøet.
Mot medianen for jordbruk, skogbruk og fiske (1 849 selskaper).
2,9 prosentpoeng under bransjen
1,9 prosentpoeng under bransjen
0,04× over bransjen
1,27× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 17,7 mill. | 17,6 mill. | 15,5 mill. |
| Sum driftsinntekter | 17,8 mill. | 17,7 mill. | 15,6 mill. |
| Lønnskostnader | 16,6 mill. | 16,7 mill. | 14,9 mill. |
| Sum driftskostnader | 17,5 mill. | 17,6 mill. | 15,6 mill. |
| Driftsresultat | 296 906 | 32 934 | 43 321 |
| Finansinntekter | 111 926 | 120 375 | 90 723 |
| Annen rentekostnad | 5 212 | 9 | — |
| Finanskostnader | 5 212 | 9 | — |
| Netto finans | 106 714 | 120 366 | 90 723 |
| Resultat før skatt | 403 621 | 153 300 | 134 044 |
| Skattekostnad | 96 513 | 40 231 | 35 500 |
| Årsresultat | 307 108 | 113 069 | 98 544 |
| Totalresultat | 307 108 | 113 069 | 98 544 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 11 500 | 11 500 | 32 136 |
| Fordringer | 3,3 mill. | 3,7 mill. | 3,8 mill. |
| Bankinnskudd | 3,4 mill. | 2,5 mill. | 2,1 mill. |
| Omløpsmidler | 6,7 mill. | 6,3 mill. | 5,9 mill. |
| Sum eiendeler | 6,7 mill. | 6,3 mill. | 6,0 mill. |
| Innskutt egenkapital | 68 400 | 68 400 | 68 400 |
| Opptjent egenkapital | 2,4 mill. | 2,1 mill. | 2,0 mill. |
| Sum egenkapital | 2,5 mill. | 2,2 mill. | 2,1 mill. |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 4,3 mill. | 4,1 mill. | 3,9 mill. |
| Sum gjeld | 4,3 mill. | 4,1 mill. | 3,9 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.