Ditt personvernvalg
Vi måler anonymt og samlet hvordan siden brukes, uansett hva du velger — uten sporingskapsler. Godtar du alle, bruker vi i tillegg produktanalyse (PostHog, driftet i EU) med en informasjonskapsel som lar oss se hvordan besøk henger sammen over tid. Les mer om personvern.
Landbrukstjenester Telemark SA er et samvirkeforetak innen jordbruk, skogbruk og fiske med hjemsted i Midt-Telemark i Telemark, stiftet i 1995. Selskapet har 570 ansatte og en omsetning på 40,6 mill. kr i siste regnskapsår.
Lagets hovedoppgave er å skaffe avløsning slik at medlemmene får regelmessig fritid, avlastning i onnetider og avløsning under sykdom m.m. Laget kan også administrere/koordinere andre former for samarbeidstiltak som kan være med å forbedre medlemmenes driftsresultat, arbeidssituasjon og velferd. Det kan også være naturlig å yte andre tjenester som styrker landbruket eller være utviklende for nærmiljøet.
Mot medianen for jordbruk, skogbruk og fiske (1 849 selskaper).
3,5 prosentpoeng under bransjen
9,4 prosentpoeng under bransjen
0,20× under bransjen
1,97× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 40,5 mill. | 38,1 mill. | 54,7 mill. |
| Sum driftsinntekter | 40,6 mill. | 38,1 mill. | 54,7 mill. |
| Lønnskostnader | 38,7 mill. | 38,1 mill. | 53,2 mill. |
| Sum driftskostnader | 40,2 mill. | 39,4 mill. | 54,7 mill. |
| Driftsresultat | 403 278 | -1,3 mill. | -14 590 |
| Finansinntekter | 291 900 | 334 723 | 212 279 |
| Annen rentekostnad | — | 763 | 56 |
| Finanskostnader | 0 | 763 | 56 |
| Netto finans | 291 900 | 333 960 | 212 223 |
| Resultat før skatt | 695 178 | -961 262 | 197 633 |
| Skattekostnad | 12 843 | 11 076 | 45 607 |
| Årsresultat | 682 335 | -972 338 | 152 026 |
| Totalresultat | 682 335 | -972 338 | 152 026 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 791 303 | 433 780 | 199 720 |
| Investeringer | 0 | 0 | 0 |
| Varer | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 3,3 mill. | 3,6 mill. | 4,2 mill. |
| Bankinnskudd | 11,2 mill. | 10,2 mill. | 13,9 mill. |
| Omløpsmidler | 14,5 mill. | 13,8 mill. | 18,2 mill. |
| Sum eiendeler | 15,3 mill. | 14,2 mill. | 18,4 mill. |
| Innskutt egenkapital | 183 200 | 183 200 | 183 200 |
| Opptjent egenkapital | 4,3 mill. | 3,6 mill. | 4,6 mill. |
| Sum egenkapital | 4,5 mill. | 3,8 mill. | 4,7 mill. |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 10,8 mill. | 10,4 mill. | 13,6 mill. |
| Sum gjeld | 10,8 mill. | 10,4 mill. | 13,6 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.