Laster …
Lars Helland AS er et aksjeselskap innen bygge- og anleggsvirksomhet med hjemsted i Voss i Vestland, stiftet i 2014. Selskapet har en omsetning på 3,2 mill. kr i siste regnskapsår.
Drive tømrervirksomhet, samt hva herved hører til.
Mot medianen for bygge- og anleggsvirksomhet (9 882 selskaper).
7,2 prosentpoeng over bransjen
43,5 prosentpoeng over bransjen
2,42× over bransjen
0,43× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 3,2 mill. | 1,7 mill. | 1,6 mill. |
| Sum driftsinntekter | 3,2 mill. | 1,7 mill. | 1,6 mill. |
| Lønnskostnader | 815 481 | 1,0 mill. | 800 433 |
| Sum driftskostnader | 2,9 mill. | 1,7 mill. | 1,4 mill. |
| Driftsresultat | 326 098 | 22 812 | 219 125 |
| Finansinntekter | 4 318 | 3 307 | 4 144 |
| Annen rentekostnad | 366 | 458 | — |
| Finanskostnader | 366 | 458 | — |
| Netto finans | 3 952 | 2 849 | 4 144 |
| Resultat før skatt | 330 050 | 25 661 | 223 269 |
| Skattekostnad | 72 697 | 5 747 | 48 892 |
| Årsresultat | 257 353 | 19 914 | 174 377 |
| Totalresultat | 257 353 | 19 914 | 174 377 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 6 908 | 8 440 | 10 356 |
| Fordringer | 583 376 | 258 132 | 342 800 |
| Bankinnskudd | 948 434 | 1,0 mill. | 823 845 |
| Omløpsmidler | 1,5 mill. | 1,3 mill. | 1,2 mill. |
| Sum eiendeler | 1,5 mill. | 1,3 mill. | 1,2 mill. |
| Innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Opptjent egenkapital | 1,1 mill. | 837 735 | 867 821 |
| Sum egenkapital | 1,1 mill. | 867 735 | 897 821 |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 413 630 | 410 217 | 279 179 |
| Sum gjeld | 413 630 | 410 217 | 279 179 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.