Leithe & Christiansen AS er et aksjeselskap innen bygge- og anleggsvirksomhet med hjemsted i Oslo, stiftet i 1976. Selskapet har 48 ansatte og en omsetning på 81,5 mill. kr i siste regnskapsår.
Installasjon og servicevirksomhet, samt å delta i andre selskaper.
Mot medianen for bygge- og anleggsvirksomhet (18 875 selskaper).
0,6 prosentpoeng under bransjen
16,5 prosentpoeng under bransjen
0,23× under bransjen
2,95× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 76,5 mill. | 73,6 mill. | 48,8 mill. |
| Sum driftsinntekter | 81,5 mill. | 67,2 mill. | 49,9 mill. |
| Lønnskostnader | 32,5 mill. | 28,0 mill. | 25,3 mill. |
| Sum driftskostnader | 78,7 mill. | 63,1 mill. | 49,5 mill. |
| Driftsresultat | 2,8 mill. | 4,1 mill. | 398 199 |
| Finansinntekter | 822 290 | 676 251 | 473 902 |
| Rentekostnad, konsern | 383 264 | 260 699 | 174 812 |
| Annen rentekostnad | 40 376 | 29 155 | 14 360 |
| Finanskostnader | 423 640 | 289 854 | 214 292 |
| Netto finans | 398 651 | 386 396 | 259 610 |
| Resultat før skatt | 3,2 mill. | 4,5 mill. | 657 809 |
| Skattekostnad | 714 137 | 983 882 | 145 818 |
| Årsresultat | 2,5 mill. | 3,5 mill. | 511 991 |
| Totalresultat | 2,5 mill. | 3,5 mill. | 511 991 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 854 040 | 986 040 | 1,1 mill. |
| Varer | 68 000 | 136 000 | 150 000 |
| Fordringer | 15,4 mill. | 12,4 mill. | 8,6 mill. |
| Bankinnskudd | 13,1 mill. | 26,4 mill. | 15,7 mill. |
| Omløpsmidler | 28,6 mill. | 38,9 mill. | 24,4 mill. |
| Sum eiendeler | 29,4 mill. | 39,9 mill. | 25,5 mill. |
| Innskutt egenkapital | 3,7 mill. | 3,7 mill. | 4,2 mill. |
| Opptjent egenkapital | 2,5 mill. | — | 3,4 mill. |
| Sum egenkapital | 6,2 mill. | 3,7 mill. | 7,6 mill. |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 23,2 mill. | 36,2 mill. | 17,8 mill. |
| Sum gjeld | 23,2 mill. | 36,2 mill. | 17,8 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (20) — 15 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.