Lindland Performance AS er et aksjeselskap innen bergverksdrift og utvinning med hjemsted i Lyngdal i Agder, stiftet i 2014. Selskapet har en omsetning på 2,0 mill. kr i siste regnskapsår.
Selskapets formål er kjøp og salg av aksjer, kjøp og salg av eiendom, utleie av eiendom, kjøp og salg av maskiner, utleie av maskiner, utleie av personell, markedsføring, promotion, salg av reklametjenester, utlån samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Mot medianen for bergverksdrift og utvinning (457 selskaper).
23,8 prosentpoeng under bransjen
30,5 prosentpoeng under bransjen
1,99× over bransjen
5,98× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 2,0 mill. | 3,2 mill. | 3,0 mill. |
| Sum driftsinntekter | 2,0 mill. | 3,6 mill. | 3,5 mill. |
| Lønnskostnader | 1,5 mill. | 1,5 mill. | 475 173 |
| Sum driftskostnader | 2,4 mill. | 4,3 mill. | 3,7 mill. |
| Driftsresultat | -385 958 | -615 328 | -215 232 |
| Finansinntekter | 16 082 | 10 990 | 158 675 |
| Annen rentekostnad | 167 489 | 164 431 | 170 187 |
| Finanskostnader | 167 543 | 175 988 | 193 977 |
| Netto finans | -151 461 | -164 998 | -35 303 |
| Resultat før skatt | -537 419 | -780 326 | -250 535 |
| Skattekostnad | -118 232 | -208 974 | -178 330 |
| Årsresultat | -419 187 | -571 352 | -72 205 |
| Totalresultat | -419 187 | -571 352 | -72 205 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 9,0 mill. | 10,1 mill. | 6,5 mill. |
| Fordringer | 1,2 mill. | 1,4 mill. | 3,1 mill. |
| Bankinnskudd | 63 177 | 75 665 | 499 970 |
| Omløpsmidler | 1,3 mill. | 1,5 mill. | 3,6 mill. |
| Sum eiendeler | 10,2 mill. | 11,6 mill. | 10,1 mill. |
| Innskutt egenkapital | 1,4 mill. | 870 489 | 700 934 |
| Sum egenkapital | 1,4 mill. | 870 489 | 700 934 |
| Langsiktig gjeld | 8,6 mill. | 10,2 mill. | 2,5 mill. |
| Kortsiktig gjeld | 329 485 | 481 055 | 6,9 mill. |
| Sum gjeld | 8,9 mill. | 10,7 mill. | 9,4 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.