Lufc AS er et aksjeselskap innen finansierings- og forsikringsvirksomhet med hjemsted i Sogndal i Vestland, stiftet i 2010. Selskapet har en omsetning på 15,7 mill. kr i siste regnskapsår.
Investeringsverksemd innan verdipapir og eigedom. Selskapet kan drive anna verksemd i tilknytning til dette.
Mot medianen for finansierings- og forsikringsvirksomhet (691 selskaper).
83,6 prosentpoeng over bransjen
38,7 prosentpoeng over bransjen
1,35× over bransjen
0,67× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 317 839 | 275 836 | 9 882 |
| Sum driftsinntekter | 15,7 mill. | 18,9 mill. | 6,5 mill. |
| Lønnskostnader | 336 800 | 331 800 | 323 050 |
| Sum driftskostnader | 792 215 | 581 326 | 477 325 |
| Driftsresultat | 14,9 mill. | 18,3 mill. | 6,0 mill. |
| Finansinntekter | 502 183 | 267 607 | 84 811 |
| Annen rentekostnad | 3 743 | 2 154 | 880 |
| Finanskostnader | 5 243 | 42 221 | 20 908 |
| Netto finans | 496 940 | 225 387 | 63 902 |
| Resultat før skatt | 15,4 mill. | 18,6 mill. | 6,1 mill. |
| Skattekostnad | 2 485 | 0 | 0 |
| Årsresultat | 15,4 mill. | 18,6 mill. | 6,1 mill. |
| Totalresultat | 15,4 mill. | 18,6 mill. | 6,1 mill. |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 29,7 mill. | 16,7 mill. | 8,2 mill. |
| Investeringer | 5,7 mill. | 7,1 mill. | 2,8 mill. |
| Fordringer | 7,0 mill. | 10,0 mill. | 3,5 mill. |
| Bankinnskudd | 5,3 mill. | 691 208 | 672 969 |
| Omløpsmidler | 18,0 mill. | 17,8 mill. | 7,0 mill. |
| Sum eiendeler | 47,7 mill. | 34,5 mill. | 15,2 mill. |
| Innskutt egenkapital | 130 000 | 130 000 | 130 000 |
| Opptjent egenkapital | 41,4 mill. | 29,9 mill. | 14,2 mill. |
| Sum egenkapital | 41,5 mill. | 30,1 mill. | 14,3 mill. |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 6,2 mill. | 4,5 mill. | 888 655 |
| Sum gjeld | 6,2 mill. | 4,5 mill. | 888 655 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.