Lumera AS er et aksjeselskap innen faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting med hjemsted i Oslo, stiftet i 1998. Selskapet har 38 ansatte og en omsetning på 107,0 mill. kr i siste regnskapsår.
Systemutvikling og tilby administrasjonstjenester, rådgivning og konsulenttjenester innenfor forsikringsområdet, herunder aktuartjenester.
Mot medianen for faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting (5 241 selskaper).
23,3 prosentpoeng over bransjen
0,9 prosentpoeng under bransjen
0,27× under bransjen
1,07× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 107,0 mill. | 93,2 mill. | 53,6 mill. |
| Sum driftsinntekter | 107,0 mill. | 93,2 mill. | 53,6 mill. |
| Lønnskostnader | 36,6 mill. | 38,3 mill. | 28,4 mill. |
| Sum driftskostnader | 79,1 mill. | 75,9 mill. | 46,2 mill. |
| Driftsresultat | 27,9 mill. | 17,3 mill. | 7,4 mill. |
| Finansinntekter | 719 455 | 410 442 | 108 760 |
| Annen rentekostnad | 3 335 | 633 | 403 |
| Finanskostnader | 143 227 | 415 158 | -85 607 |
| Netto finans | 576 227 | -4 716 | 194 367 |
| Resultat før skatt | 28,4 mill. | 17,3 mill. | 7,6 mill. |
| Skattekostnad | 6,0 mill. | 3,8 mill. | 1,7 mill. |
| Årsresultat | 22,4 mill. | 13,5 mill. | 5,9 mill. |
| Totalresultat | 22,4 mill. | 13,5 mill. | 5,9 mill. |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 18,6 mill. | 3,9 mill. | 1,2 mill. |
| Fordringer | 11,1 mill. | 21,4 mill. | 8,8 mill. |
| Bankinnskudd | 38,2 mill. | 18,8 mill. | 24,7 mill. |
| Omløpsmidler | 49,3 mill. | 40,2 mill. | 33,4 mill. |
| Sum eiendeler | 67,9 mill. | 44,2 mill. | 34,7 mill. |
| Innskutt egenkapital | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
| Opptjent egenkapital | 29,2 mill. | 16,7 mill. | 18,2 mill. |
| Sum egenkapital | 29,3 mill. | 16,9 mill. | 18,4 mill. |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 38,6 mill. | 27,3 mill. | 16,3 mill. |
| Sum gjeld | 38,6 mill. | 27,3 mill. | 16,3 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (16) — 11 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.