Ditt personvernvalg
Vi måler anonymt og samlet hvordan siden brukes, uansett hva du velger — uten sporingskapsler. Godtar du alle, bruker vi i tillegg produktanalyse (PostHog, driftet i EU) med en informasjonskapsel som lar oss se hvordan besøk henger sammen over tid. Les mer om personvern.
M-Solution AS er et aksjeselskap innen industri med hjemsted i Skien i Telemark, stiftet i 2020. Selskapet har en omsetning på 3,1 mill. kr i siste regnskapsår.
Inspeksjon, robotics, mekanisk arbeid.
Mot medianen for industri (1 967 selskaper).
0,8 prosentpoeng over bransjen
9,0 prosentpoeng over bransjen
1,23× over bransjen
0,23× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 2,9 mill. | 3,0 mill. | 2,2 mill. |
| Sum driftsinntekter | 3,1 mill. | 3,1 mill. | 2,2 mill. |
| Lønnskostnader | 46 707 | 10 248 | 0 |
| Sum driftskostnader | 2,9 mill. | 3,0 mill. | 1,9 mill. |
| Driftsresultat | 203 730 | 95 762 | 310 369 |
| Finansinntekter | 5 739 | 4 657 | 2 695 |
| Annen rentekostnad | 23 072 | 18 568 | 286 |
| Finanskostnader | 56 839 | 37 854 | 11 313 |
| Netto finans | -51 100 | -33 197 | -8 619 |
| Resultat før skatt | 152 630 | 62 565 | 301 751 |
| Skattekostnad | 23 376 | 2 086 | 88 314 |
| Årsresultat | 129 254 | 60 479 | 213 437 |
| Totalresultat | — | 60 479 | 213 437 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 417 924 | 722 630 | 577 233 |
| Investeringer | 0 | — | — |
| Fordringer | 41 111 | 6 224 | 370 568 |
| Bankinnskudd | 504 282 | 457 343 | 148 027 |
| Omløpsmidler | 545 393 | 463 566 | 518 595 |
| Sum eiendeler | 963 317 | 1,2 mill. | 1,1 mill. |
| Innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Opptjent egenkapital | 471 190 | 341 936 | 281 457 |
| Sum egenkapital | 501 190 | 371 936 | 311 457 |
| Langsiktig gjeld | — | 279 855 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 191 675 | 534 405 | 784 372 |
| Sum gjeld | 462 127 | 814 260 | 784 372 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.