Melås Eigedom AS er et aksjeselskap innen omsetning og drift av fast eiendom med hjemsted i Sogndal i Vestland, stiftet i 2013. Selskapet har en omsetning på 1,3 mill. kr i siste regnskapsår.
Utvikling, kjøp, salg, utleie og drift av fast eiendom, samt all annen virksomhet som står i forbindelse med dette.
Mot medianen for omsetning og drift av fast eiendom (61 763 selskaper).
2,3 prosentpoeng under bransjen
9,8 prosentpoeng over bransjen
0,23× over bransjen
0,67× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 255 000 | 265 700 | 125 000 |
| Sum driftsinntekter | 1,3 mill. | 575 866 | 1,3 mill. |
| Sum driftskostnader | 851 396 | 1,1 mill. | 736 321 |
| Driftsresultat | 443 592 | -474 656 | 518 081 |
| Finansinntekter | 438 159 | 352 625 | 139 218 |
| Annen rentekostnad | — | 86 025 | 726 |
| Finanskostnader | 0 | 86 025 | 726 |
| Netto finans | 438 159 | 266 600 | 138 492 |
| Resultat før skatt | 881 751 | -208 056 | 656 573 |
| Skattekostnad | 193 986 | -45 772 | 144 446 |
| Årsresultat | 687 765 | -162 284 | 512 127 |
| Totalresultat | 687 765 | -162 284 | 512 127 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 5,8 mill. | 5,8 mill. | 9,2 mill. |
| Investeringer | 0 | 0 | 0 |
| Varer | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 1,4 mill. | 1,6 mill. | 1,5 mill. |
| Bankinnskudd | 13,2 mill. | 12,4 mill. | 9,0 mill. |
| Omløpsmidler | 14,6 mill. | 14,0 mill. | 10,5 mill. |
| Sum eiendeler | 20,4 mill. | 19,7 mill. | 19,7 mill. |
| Innskutt egenkapital | 8,1 mill. | 8,1 mill. | 7,9 mill. |
| Opptjent egenkapital | 1,2 mill. | 550 445 | 712 729 |
| Sum egenkapital | 9,3 mill. | 8,6 mill. | 8,6 mill. |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 7,2 mill. | 7,2 mill. | 7,2 mill. |
| Sum gjeld | 11,0 mill. | 11,1 mill. | 11,1 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.