Mentvel AS er et aksjeselskap innen helse- og sosialtjenester med hjemsted i Verdal i Trøndelag, stiftet i 2023. Selskapet har en omsetning på 257 895 kr i siste regnskapsår.
Gjennom kurs og konferansevirksomhet, behandling og terapi, kunnskapsformidling og undervisning, forebygging, forskning og fagutvikling, investering, utleie, samt deltakelse i annen virksomhet, å fremme psykisk og fysisk helse, livskvalitet og livsutvikling.
Mot medianen for helse- og sosialtjenester (8 802 selskaper).
7,5 prosentpoeng over bransjen
31,8 prosentpoeng over bransjen
3,04× over bransjen
0,22× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 151 395 | 42 330 | 26 551 |
| Sum driftsinntekter | 257 895 | 231 904 | 79 551 |
| Lønnskostnader | 0 | 5 054 | 10 199 |
| Sum driftskostnader | 219 555 | 228 927 | 71 426 |
| Driftsresultat | 38 340 | 2 977 | 8 125 |
| Finansinntekter | 107 | 0 | 22 |
| Annen rentekostnad | 48 | -33 | — |
| Finanskostnader | 91 | 62 | 86 |
| Netto finans | 16 | -62 | -64 |
| Resultat før skatt | 38 356 | 2 915 | 8 061 |
| Skattekostnad | 8 449 | 2 327 | 691 |
| Årsresultat | 29 907 | 588 | 7 370 |
| Totalresultat | 29 907 | — | — |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Investeringer | 0 | — | — |
| Varer | 0 | — | — |
| Fordringer | 1 616 | 106 | 8 995 |
| Bankinnskudd | 78 043 | 74 314 | 23 615 |
| Omløpsmidler | 79 659 | 74 420 | 32 610 |
| Sum eiendeler | 79 659 | 74 420 | 32 610 |
| Innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Opptjent egenkapital | 32 297 | 2 389 | 7 371 |
| Sum egenkapital | 62 297 | 32 389 | 31 801 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 17 362 | 42 031 | 810 |
| Sum gjeld | 17 362 | 42 031 | 810 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (23) — 18 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.