Meyer Servering AS er et aksjeselskap innen overnattings- og serveringsvirksomhet med hjemsted i Rana i Nordland, stiftet i 2002. Selskapet har 14 ansatte og en omsetning på 7,8 mill. kr i siste regnskapsår.
Serveringsvirksomhet og deltakelse i andre virksomheter.
Mot medianen for overnattings- og serveringsvirksomhet (8 035 selskaper).
10,0 prosentpoeng over bransjen
14,5 prosentpoeng over bransjen
0,21× over bransjen
1,81× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 7,8 mill. | 7,8 mill. | 8,1 mill. |
| Sum driftsinntekter | 7,8 mill. | 7,8 mill. | 8,2 mill. |
| Lønnskostnader | 3,4 mill. | 3,5 mill. | 3,8 mill. |
| Sum driftskostnader | 6,9 mill. | 7,0 mill. | 7,6 mill. |
| Driftsresultat | 899 741 | 871 323 | 649 601 |
| Finansinntekter | 141 245 | 151 356 | 115 936 |
| Annen rentekostnad | 920 | 157 | 274 |
| Finanskostnader | 920 | 157 | 274 |
| Netto finans | 140 325 | 151 199 | 115 662 |
| Resultat før skatt | 1,0 mill. | 1,0 mill. | 765 264 |
| Skattekostnad | 228 815 | 224 955 | 168 358 |
| Årsresultat | 811 251 | 797 567 | 596 906 |
| Totalresultat | 811 251 | 797 567 | 596 906 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 874 585 | 970 813 | 1,1 mill. |
| Varer | 43 442 | 43 442 | 37 500 |
| Fordringer | 942 363 | 1,9 mill. | 1,4 mill. |
| Bankinnskudd | 3,2 mill. | 2,4 mill. | 2,4 mill. |
| Omløpsmidler | 4,2 mill. | 4,3 mill. | 3,8 mill. |
| Sum eiendeler | 5,1 mill. | 5,3 mill. | 5,0 mill. |
| Innskutt egenkapital | 1,5 mill. | 1,9 mill. | 1,9 mill. |
| Opptjent egenkapital | — | 584 719 | 618 896 |
| Sum egenkapital | 1,5 mill. | 2,5 mill. | 2,6 mill. |
| Langsiktig gjeld | 12 089 | 4 679 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 3,5 mill. | 2,8 mill. | 2,4 mill. |
| Sum gjeld | 3,5 mill. | 2,8 mill. | 2,4 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (43) — 38 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.