Mk Tech AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Tingvoll i Møre og Romsdal, stiftet i 2018. Selskapet har 5 ansatte og en omsetning på 4,4 mill. kr i siste regnskapsår.
Utleie av bygg og løsøre, investeringer, Produksjon, produktutvikling, service og support, kjøp og salg av varer og tjenester, import og eksport samt deltakelse i andre selskaper med lignende eller andre formål.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (13 490 selskaper).
10,5 prosentpoeng over bransjen
48,4 prosentpoeng over bransjen
3,33× over bransjen
0,42× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 4,2 mill. | 0 | 399 061 |
| Sum driftsinntekter | 4,4 mill. | 315 101 | 597 819 |
| Lønnskostnader | 522 570 | 25 000 | 12 053 |
| Sum driftskostnader | 3,8 mill. | 340 055 | 646 873 |
| Driftsresultat | 608 756 | -24 953 | -49 053 |
| Finansinntekter | 12 365 | 129 893 | 200 000 |
| Annen rentekostnad | 161 | 431 | 11 562 |
| Finanskostnader | 56 090 | 431 | 11 562 |
| Netto finans | -43 725 | 129 462 | 188 438 |
| Resultat før skatt | 565 031 | 104 509 | 139 385 |
| Skattekostnad | 124 220 | 23 082 | 30 672 |
| Årsresultat | 440 811 | 81 427 | 108 713 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 920 387 | 572 979 | 685 634 |
| Investeringer | 0 | 0 | 0 |
| Varer | — | — | 0 |
| Fordringer | 68 878 | 623 134 | 640 877 |
| Bankinnskudd | 827 543 | 314 096 | 407 805 |
| Omløpsmidler | 1,1 mill. | 937 230 | 1,0 mill. |
| Sum eiendeler | 2,0 mill. | 1,5 mill. | 1,7 mill. |
| Innskutt egenkapital | 40 000 | 40 000 | 34 430 |
| Opptjent egenkapital | 1,8 mill. | 1,0 mill. | 1,6 mill. |
| Sum egenkapital | 1,8 mill. | 1,1 mill. | 1,6 mill. |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 2 246 |
| Kortsiktig gjeld | 223 858 | 432 869 | 136 156 |
| Sum gjeld | 223 858 | 432 869 | 138 403 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.