Moocommerce AS er et aksjeselskap innen informasjon og kommunikasjon med hjemsted i Oslo, stiftet i 2023. Selskapet har en omsetning på 259 019 kr i siste regnskapsår.
Rådgivning, drift, vedlikehold, design, utvikling og diverse konsulenttjenester av digitale tjenester innen ehandel, nettsider, portaler, mobile applikasjoner, digital markedsføring, UX / UI design samt tilhørende tjenester for bedriftsmarkedet. Utover dette vil selskapet drive med investering og oppkjøp.
Mot medianen for informasjon og kommunikasjon (9 798 selskaper).
5,8 prosentpoeng under bransjen
33,8 prosentpoeng over bransjen
1,98× over bransjen
0,09× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 259 019 | 1,3 mill. | 800 530 |
| Sum driftsinntekter | 259 019 | 1,3 mill. | 800 530 |
| Lønnskostnader | 0 | 464 | — |
| Sum driftskostnader | 262 524 | 1,2 mill. | 621 316 |
| Driftsresultat | -3 505 | 67 483 | 179 214 |
| Finansinntekter | 857 | 337 | 619 |
| Annen rentekostnad | 57 | 820 | 1 060 |
| Finanskostnader | 1 161 | 18 970 | 3 019 |
| Netto finans | -304 | -18 633 | -2 400 |
| Resultat før skatt | -3 808 | 48 851 | 176 814 |
| Skattekostnad | 1 226 | 10 887 | 38 097 |
| Årsresultat | -5 034 | 37 964 | 138 717 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 105 000 | 0 | 50 000 |
| Investeringer | 0 | 0 | 0 |
| Fordringer | 4 305 | 154 941 | 286 038 |
| Bankinnskudd | 68 518 | 75 586 | 195 293 |
| Omløpsmidler | 72 823 | 230 527 | 481 330 |
| Sum eiendeler | 177 823 | 230 527 | 531 330 |
| Innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Opptjent egenkapital | 127 077 | 132 111 | 94 147 |
| Sum egenkapital | 157 077 | 162 111 | 124 147 |
| Langsiktig gjeld | — | 5 332 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 20 539 | 63 084 | 407 183 |
| Sum gjeld | 20 746 | 68 416 | 407 183 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (45) — 40 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.