Multivern AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Gloppen i Vestland, stiftet i 2020. Selskapet har 7 ansatte og en omsetning på 17,8 mill. kr i siste regnskapsår.
Å drive sal av verneutstyr og rensemidler og det som står i samband med dette, herunder ved innskott av kapital, eller aksjetegning i andre verksemder.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (13 495 selskaper).
2,6 prosentpoeng over bransjen
20,9 prosentpoeng under bransjen
0,20× under bransjen
3,53× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 17,7 mill. | 12,7 mill. | 9,2 mill. |
| Sum driftsinntekter | 17,8 mill. | 12,7 mill. | 9,2 mill. |
| Lønnskostnader | 3,2 mill. | 2,8 mill. | 2,3 mill. |
| Sum driftskostnader | 16,7 mill. | 12,5 mill. | 8,8 mill. |
| Driftsresultat | 1,1 mill. | 148 736 | 419 613 |
| Finansinntekter | 16 893 | 1 709 | 3 358 |
| Annen rentekostnad | 92 041 | 77 748 | 13 676 |
| Finanskostnader | 100 862 | 79 087 | 13 676 |
| Netto finans | -83 968 | -77 377 | -10 318 |
| Resultat før skatt | 967 642 | 71 358 | 409 295 |
| Skattekostnad | 366 698 | 13 250 | 90 518 |
| Årsresultat | 600 944 | 58 108 | 318 777 |
| Totalresultat | 600 944 | 58 108 | — |
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 183 300 | 429 516 | 573 218 |
| Varer | 622 643 | 426 256 | 311 537 |
| Fordringer | 4,7 mill. | 2,3 mill. | 1,3 mill. |
| Bankinnskudd | 1,7 mill. | 927 844 | 691 806 |
| Omløpsmidler | 7,0 mill. | 3,7 mill. | 2,3 mill. |
| Sum eiendeler | 7,2 mill. | 4,1 mill. | 2,9 mill. |
| Innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Opptjent egenkapital | 1,3 mill. | 708 690 | 650 581 |
| Sum egenkapital | 1,4 mill. | 808 690 | 750 581 |
| Langsiktig gjeld | 946 025 | 1,3 mill. | 1,2 mill. |
| Kortsiktig gjeld | 4,8 mill. | 2,0 mill. | 859 849 |
| Sum gjeld | 5,7 mill. | 3,3 mill. | 2,1 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.