Nitro AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Trondheim i Trøndelag, stiftet i 2006. Selskapet har en omsetning på 2,3 mill. kr i siste regnskapsår.
Detaljhandel med biler og lette motorvogner, unntatt motorsykler. Investering i andre selskaper.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (19 844 selskaper).
53,9 prosentpoeng under bransjen
47,7 prosentpoeng over bransjen
3,46× over bransjen
0,41× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 1,8 mill. | 428 351 | 339 425 |
| Sum driftsinntekter | 2,3 mill. | 428 351 | 372 825 |
| Lønnskostnader | 358 354 | — | — |
| Sum driftskostnader | 3,4 mill. | 1,1 mill. | 851 663 |
| Driftsresultat | -1,2 mill. | -650 290 | -478 838 |
| Finansinntekter | 2,3 mill. | 34 922 | 227 430 |
| Annen rentekostnad | 15 998 | 39 915 | -3 368 |
| Finanskostnader | 15 998 | 39 915 | -3 368 |
| Netto finans | 2,3 mill. | -4 993 | 230 798 |
| Resultat før skatt | 1,1 mill. | -655 283 | -248 040 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | — |
| Årsresultat | 1,1 mill. | -655 283 | -248 040 |
| Post | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 6,7 mill. | 6,0 mill. | 4,6 mill. |
| Investeringer | 0 | 100 000 | — |
| Varer | 2,9 mill. | 2,1 mill. | 2,0 mill. |
| Fordringer | 2,5 mill. | 5,3 mill. | 7,4 mill. |
| Bankinnskudd | 1,2 mill. | 1,0 mill. | 1,0 mill. |
| Omløpsmidler | 6,7 mill. | 8,5 mill. | 10,5 mill. |
| Sum eiendeler | 13,4 mill. | 14,5 mill. | 15,1 mill. |
| Innskutt egenkapital | 180 000 | 180 000 | 180 000 |
| Opptjent egenkapital | 10,7 mill. | 12,6 mill. | 13,7 mill. |
| Sum egenkapital | 10,9 mill. | 12,8 mill. | 13,9 mill. |
| Langsiktig gjeld | 1,1 mill. | 617 897 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 1,3 mill. | 1,2 mill. | 1,1 mill. |
| Sum gjeld | 2,5 mill. | 1,8 mill. | 1,1 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.