Optipharma AS er et aksjeselskap innen industri med hjemsted i Frogn i Akershus, stiftet i 2010. Selskapet har 7 ansatte og en omsetning på 41,4 mill. kr i siste regnskapsår.
Utvikling, produksjon og handel med produkter innen helsekost, kosmetikk og beslektede områder, samt invetseringer innenfor disse områdene.
Mot medianen for industri (1 812 selskaper).
42,2 prosentpoeng over bransjen
31,2 prosentpoeng under bransjen
0,60× under bransjen
13,47× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 41,4 mill. | 34,4 mill. | 32,0 mill. |
| Sum driftsinntekter | 41,4 mill. | 34,4 mill. | 32,0 mill. |
| Lønnskostnader | 3,7 mill. | 3,9 mill. | 3,9 mill. |
| Sum driftskostnader | 22,7 mill. | 18,0 mill. | 19,6 mill. |
| Driftsresultat | 18,7 mill. | 16,4 mill. | 12,5 mill. |
| Finansinntekter | 638 659 | 595 988 | 227 243 |
| Annen rentekostnad | 218 | 16 510 | 1 304 |
| Finanskostnader | 139 226 | 150 577 | 122 092 |
| Netto finans | 499 433 | 445 410 | 105 151 |
| Resultat før skatt | 19,2 mill. | 16,9 mill. | 12,6 mill. |
| Skattekostnad | 4,2 mill. | 3,7 mill. | 2,8 mill. |
| Årsresultat | 15,0 mill. | 13,2 mill. | 9,8 mill. |
| Totalresultat | 15,0 mill. | 13,2 mill. | 9,8 mill. |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 6,6 mill. | 494 543 | 509 983 |
| Varer | 2,3 mill. | 3,6 mill. | 2,3 mill. |
| Fordringer | 3,1 mill. | 5,3 mill. | 5,1 mill. |
| Bankinnskudd | 10,1 mill. | 12,8 mill. | 12,1 mill. |
| Omløpsmidler | 15,5 mill. | 21,8 mill. | 19,6 mill. |
| Sum eiendeler | 22,2 mill. | 22,3 mill. | 20,1 mill. |
| Innskutt egenkapital | 1,0 mill. | 100 000 | 100 000 |
| Opptjent egenkapital | 439 293 | 2,9 mill. | 1,4 mill. |
| Sum egenkapital | 1,5 mill. | 3,0 mill. | 1,5 mill. |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 20,7 mill. | 19,3 mill. | 18,6 mill. |
| Sum gjeld | 20,7 mill. | 19,3 mill. | 18,6 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (6) — 1 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.