Ditt personvernvalg
Vi måler anonymt og samlet hvordan siden brukes, uansett hva du velger — uten sporingskapsler. Godtar du alle, bruker vi i tillegg produktanalyse (PostHog, driftet i EU) med en informasjonskapsel som lar oss se hvordan besøk henger sammen over tid. Les mer om personvern.
Peanth AS er et aksjeselskap innen finansierings- og forsikringsvirksomhet med hjemsted i Oslo, stiftet i 1991.
Investeringer og forvaltning og alt som hermed står i fornindelse, herunder deltagelse i andre selskaper.
Mot medianen for finansierings- og forsikringsvirksomhet (2 396 selskaper).
2,4 prosentpoeng over bransjen
56,43× over bransjen
0,01× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | — | 0 | 182 500 |
| Sum driftsinntekter | — | — | 182 500 |
| Lønnskostnader | -8 505 | 143 035 | 246 370 |
| Sum driftskostnader | 792 841 | 253 881 | 361 201 |
| Driftsresultat | -792 841 | -253 881 | -178 701 |
| Finansinntekter | 705 037 | 431 307 | 610 318 |
| Annen rentekostnad | 191 | 1 280 | 6 |
| Finanskostnader | 2,6 mill. | 306 941 | 302 363 |
| Netto finans | -1,9 mill. | 124 365 | 307 955 |
| Resultat før skatt | -2,7 mill. | -129 515 | 129 253 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 0 |
| Årsresultat | -2,7 mill. | -129 515 | 129 253 |
| Totalresultat | -2,7 mill. | -129 515 | 129 253 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 74 320 | 74 320 | 74 320 |
| Investeringer | 6,2 mill. | 8,8 mill. | 9,6 mill. |
| Fordringer | — | 712 451 | 237 500 |
| Bankinnskudd | 521 029 | 147 038 | 298 310 |
| Omløpsmidler | 6,7 mill. | 9,7 mill. | 10,1 mill. |
| Sum eiendeler | 6,8 mill. | 9,7 mill. | 10,2 mill. |
| Innskutt egenkapital | 37 500 | 37 500 | 37 500 |
| Opptjent egenkapital | 6,6 mill. | 9,4 mill. | 9,7 mill. |
| Sum egenkapital | 6,7 mill. | 9,4 mill. | 9,7 mill. |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 95 145 | 355 750 | 478 807 |
| Sum gjeld | 95 145 | 355 750 | 478 807 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (7) — 2 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.