Perform AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Ringerike i Buskerud, stiftet i 2017. Selskapet har en omsetning på 2,4 mill. kr i siste regnskapsår.
Bedrive kjøp og salg samt utleie av nye og brukte kjøretøy herunder import og salg av produkter til kjøretøy og annet som naturlig sammenfaller med dette. Selskapet skal også bedrive konsulentvirksomhet samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomheter.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (19 826 selskaper).
8,5 prosentpoeng over bransjen
43,8 prosentpoeng over bransjen
2,21× over bransjen
0,35× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 2,4 mill. | 525 928 | 251 249 |
| Sum driftsinntekter | 2,4 mill. | 525 928 | 251 249 |
| Lønnskostnader | 284 970 | 0 | 0 |
| Sum driftskostnader | 2,1 mill. | 493 160 | 327 037 |
| Driftsresultat | 245 467 | 32 768 | -75 788 |
| Finansinntekter | 0 | 23 | 421 |
| Annen rentekostnad | 21 388 | 25 344 | 17 981 |
| Finanskostnader | 22 787 | 26 371 | 18 553 |
| Netto finans | -22 787 | -26 348 | -18 131 |
| Resultat før skatt | 222 679 | 6 420 | -93 920 |
| Skattekostnad | 49 045 | 1 962 | -24 831 |
| Årsresultat | 173 634 | 4 458 | -69 089 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Goodwill | 50 000 | — | — |
| Anleggsmidler | 403 634 | 418 561 | 420 523 |
| Varer | 294 233 | 91 298 | 30 673 |
| Fordringer | 29 334 | 93 044 | 20 957 |
| Bankinnskudd | 204 632 | -56 244 | 53 303 |
| Omløpsmidler | 528 199 | 128 097 | 104 932 |
| Sum eiendeler | 931 833 | 546 658 | 525 455 |
| Innskutt egenkapital | 268 270 | 30 000 | 30 000 |
| Opptjent egenkapital | 454 625 | 280 991 | 276 532 |
| Sum egenkapital | 722 895 | 310 991 | 306 532 |
| Langsiktig gjeld | 68 704 | 55 050 | 74 790 |
| Kortsiktig gjeld | 140 234 | 180 617 | 144 133 |
| Sum gjeld | 208 938 | 235 668 | 218 923 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (12) — 7 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.