Procab AS er et aksjeselskap innen varehandel, reparasjon av motorvogner med hjemsted i Drammen i Buskerud, stiftet i 2000. Selskapet har 12 ansatte og en omsetning på 60,6 mill. kr i siste regnskapsår.
Kjøp og salg av kabelutstyr og annet utstyr til elektrobransjen.
Mot medianen for varehandel, reparasjon av motorvogner (13 490 selskaper).
11,6 prosentpoeng over bransjen
3,0 prosentpoeng over bransjen
0,12× over bransjen
0,74× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 60,6 mill. | 71,5 mill. | 59,3 mill. |
| Sum driftsinntekter | 60,6 mill. | 71,5 mill. | 59,3 mill. |
| Lønnskostnader | 11,1 mill. | 10,2 mill. | 9,1 mill. |
| Sum driftskostnader | 51,5 mill. | 60,3 mill. | 47,5 mill. |
| Driftsresultat | 9,1 mill. | 11,2 mill. | 11,9 mill. |
| Finansinntekter | 127 504 | 172 716 | 490 882 |
| Annen rentekostnad | 42 937 | 33 341 | 61 065 |
| Finanskostnader | 197 056 | 873 848 | 892 309 |
| Netto finans | -69 553 | -701 132 | -401 428 |
| Resultat før skatt | 9,0 mill. | 10,5 mill. | 11,5 mill. |
| Skattekostnad | 2,0 mill. | 2,3 mill. | 2,5 mill. |
| Årsresultat | 7,0 mill. | 8,2 mill. | 8,9 mill. |
| Totalresultat | 7,0 mill. | 8,2 mill. | 8,9 mill. |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 45 239 | 85 099 | 126 072 |
| Varer | 14,8 mill. | 13,7 mill. | 12,1 mill. |
| Fordringer | 8,6 mill. | 10,0 mill. | 8,5 mill. |
| Bankinnskudd | 5,4 mill. | 8,0 mill. | 6,3 mill. |
| Omløpsmidler | 28,9 mill. | 31,6 mill. | 26,9 mill. |
| Sum eiendeler | 28,9 mill. | 31,7 mill. | 27,1 mill. |
| Innskutt egenkapital | 236 090 | 236 090 | 236 090 |
| Opptjent egenkapital | 12,4 mill. | 10,4 mill. | 10,2 mill. |
| Sum egenkapital | 12,6 mill. | 10,7 mill. | 10,5 mill. |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 16,3 mill. | 21,1 mill. | 16,6 mill. |
| Sum gjeld | 16,3 mill. | 21,1 mill. | 16,6 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (10) — 5 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.