Procert AS er et aksjeselskap innen faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting med hjemsted i Molde i Møre og Romsdal, stiftet i 2016. Selskapet har en omsetning på 1,9 mill. kr i siste regnskapsår.
Konsulentvirksomhet, kursvirksomhet, service og sakkyndig kontroll innenfor skips- og mekanisk sektor samt alt som står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskaper med samme eller annen virksomhet.
Mot medianen for faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting (10 685 selskaper).
13,8 prosentpoeng under bransjen
0,6 prosentpoeng under bransjen
0,15× under bransjen
0,60× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 1,9 mill. | 1,8 mill. | 2,0 mill. |
| Sum driftsinntekter | 1,9 mill. | 1,8 mill. | 2,0 mill. |
| Lønnskostnader | 1,1 mill. | 949 471 | 1,1 mill. |
| Sum driftskostnader | 2,1 mill. | 1,9 mill. | 2,0 mill. |
| Driftsresultat | -123 043 | -70 881 | -30 543 |
| Finansinntekter | 4 609 | 2 974 | 939 |
| Annen rentekostnad | 1 971 | 1 685 | 7 173 |
| Finanskostnader | 2 441 | 1 685 | 7 173 |
| Netto finans | 2 169 | 1 289 | -6 234 |
| Resultat før skatt | -120 874 | -69 591 | -36 777 |
| Skattekostnad | -25 797 | -14 952 | -8 154 |
| Årsresultat | -95 077 | -54 639 | -28 623 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 100 999 | 112 804 | 88 902 |
| Fordringer | 186 941 | 136 340 | 224 040 |
| Bankinnskudd | 128 225 | 321 012 | 274 934 |
| Omløpsmidler | 315 166 | 457 351 | 498 974 |
| Sum eiendeler | 416 166 | 570 155 | 587 877 |
| Innskutt egenkapital | 130 000 | 130 000 | 130 000 |
| Opptjent egenkapital | 82 037 | 177 113 | 231 753 |
| Sum egenkapital | 212 037 | 307 113 | 361 753 |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 204 129 | 263 042 | 226 124 |
| Sum gjeld | 204 129 | 263 042 | 226 124 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (6) — 1 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.