Protencon AS er et aksjeselskap innen informasjon og kommunikasjon med hjemsted i Lier i Buskerud, stiftet i 2019. Selskapet har 22 ansatte og en omsetning på 12,6 mill. kr i siste regnskapsår.
Utvikling av avanserte IT-systemer slik at virksomheter lettere kan etterleve sine compliance forpliktelser og gjennomføre alle sine aktiviteter i overensstemmelse med gjeldende lover, forskrifter og interne retningslinjer.
Mot medianen for informasjon og kommunikasjon (9 805 selskaper).
51,0 prosentpoeng under bransjen
34,6 prosentpoeng under bransjen
0,22× under bransjen
3,81× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 12,6 mill. | 2,8 mill. | 135 000 |
| Sum driftsinntekter | 12,6 mill. | 2,8 mill. | 135 000 |
| Lønnskostnader | 13,5 mill. | 5,7 mill. | 489 637 |
| Sum driftskostnader | 18,5 mill. | 9,1 mill. | 653 220 |
| Driftsresultat | -5,9 mill. | -6,3 mill. | -518 220 |
| Finansinntekter | 8 629 | 12 873 | — |
| Rentekostnad, konsern | 375 835 | 458 981 | — |
| Annen rentekostnad | 137 | — | — |
| Finanskostnader | 377 032 | 459 919 | — |
| Netto finans | -368 403 | -447 047 | — |
| Resultat før skatt | -6,2 mill. | -6,7 mill. | -518 220 |
| Skattekostnad | -1,4 mill. | -1,5 mill. | -114 009 |
| Årsresultat | -4,9 mill. | -5,3 mill. | -404 211 |
| Totalresultat | -4,9 mill. | -5,3 mill. | -404 211 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 11,1 mill. | 8,2 mill. | 6,5 mill. |
| Fordringer | 12,1 mill. | 6,8 mill. | 563 470 |
| Bankinnskudd | 1,1 mill. | 1,4 mill. | 249 586 |
| Omløpsmidler | 13,2 mill. | 8,2 mill. | 813 056 |
| Sum eiendeler | 24,3 mill. | 16,4 mill. | 7,3 mill. |
| Innskutt egenkapital | 9,7 mill. | 332 154 | 98 941 |
| Opptjent egenkapital | -4,9 mill. | — | — |
| Sum egenkapital | 4,8 mill. | 332 154 | 98 941 |
| Langsiktig gjeld | 9,6 mill. | 11,9 mill. | 1,0 mill. |
| Kortsiktig gjeld | 9,9 mill. | 4,2 mill. | 6,3 mill. |
| Sum gjeld | 19,5 mill. | 16,1 mill. | 7,3 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (7) — 2 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.