Ralle AS er et aksjeselskap innen industri med hjemsted i Skien i Telemark, stiftet i 1988. Selskapet har en omsetning på 731 725 kr i siste regnskapsår.
Produksjon, reparasjon, montering og salg av porter og lignende til alle forbrukere, samt hva dermed står i forbindelse.
Mot medianen for industri (1 483 selskaper).
8,7 prosentpoeng over bransjen
33,0 prosentpoeng over bransjen
4,26× over bransjen
0,48× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 731 725 | 1,3 mill. | 969 780 |
| Sum driftsinntekter | 731 725 | 1,3 mill. | 969 780 |
| Lønnskostnader | 53 163 | 328 572 | 60 037 |
| Sum driftskostnader | 628 242 | 1,2 mill. | 601 898 |
| Driftsresultat | 103 483 | 123 911 | 367 882 |
| Finansinntekter | 1 810 | 96 | 276 |
| Annen rentekostnad | 358 | 2 665 | 586 |
| Finanskostnader | 1 001 | 3 210 | 586 |
| Netto finans | 809 | -3 114 | -310 |
| Resultat før skatt | 104 291 | 120 798 | 367 572 |
| Skattekostnad | 27 594 | 23 615 | 41 759 |
| Årsresultat | 76 697 | 97 183 | 325 813 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 290 105 | 390 107 | 118 553 |
| Varer | 4 779 | 4 779 | 4 491 |
| Fordringer | 102 179 | 109 844 | 148 608 |
| Bankinnskudd | 517 391 | 549 744 | 679 095 |
| Omløpsmidler | 624 348 | 664 367 | 832 194 |
| Sum eiendeler | 914 453 | 1,1 mill. | 950 747 |
| Innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Opptjent egenkapital | 409 992 | 333 294 | 236 111 |
| Sum egenkapital | 709 992 | 633 294 | 536 111 |
| Langsiktig gjeld | 99 891 | 109 597 | 155 784 |
| Kortsiktig gjeld | 104 570 | 311 584 | 258 852 |
| Sum gjeld | 204 461 | 421 180 | 414 636 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.