Rcs Construct AS er et aksjeselskap innen omsetning og drift av fast eiendom med hjemsted i Tromsø i Troms, stiftet i 2018. Selskapet har en omsetning på 435 290 kr i siste regnskapsår.
Bygg og anlegg, utvikling av eiendommer, investering i andre selskap, og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Mot medianen for omsetning og drift av fast eiendom (61 763 selskaper).
15,5 prosentpoeng over bransjen
159,8 prosentpoeng under bransjen
1,36× under bransjen
2,32× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 435 290 | 592 772 | 599 435 |
| Sum driftsinntekter | 435 290 | 592 772 | 599 435 |
| Lønnskostnader | 47 862 | 444 050 | 603 122 |
| Sum driftskostnader | 208 409 | 665 368 | 916 930 |
| Driftsresultat | 226 881 | -72 596 | -317 496 |
| Finansinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Annen rentekostnad | 417 | 1 864 | 968 |
| Finanskostnader | 417 | 1 954 | 968 |
| Netto finans | -417 | -1 954 | -968 |
| Resultat før skatt | 226 464 | -74 550 | -318 463 |
| Skattekostnad | — | 0 | 1 101 |
| Årsresultat | 226 464 | -74 550 | -319 564 |
| Totalresultat | 226 464 | — | — |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Investeringer | 0 | 0 | 0 |
| Varer | 0 | — | — |
| Fordringer | 112 638 | 133 264 | 123 851 |
| Bankinnskudd | 21 193 | 33 973 | 81 360 |
| Omløpsmidler | 133 831 | 167 237 | 205 210 |
| Sum eiendeler | 133 831 | 167 237 | 205 210 |
| Innskutt egenkapital | 21 430 | 21 430 | 21 430 |
| Opptjent egenkapital | -187 049 | -413 514 | -338 964 |
| Sum egenkapital | -165 619 | -392 084 | -317 534 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 299 450 | 559 321 | 522 744 |
| Sum gjeld | 299 450 | 559 321 | 522 744 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.