Resan AS er et aksjeselskap innen bygge- og anleggsvirksomhet med hjemsted i Stjørdal i Trøndelag, stiftet i 2015. Selskapet har en omsetning på 127 200 kr i siste regnskapsår.
Tilby miljøkartlegging og sanering/rivning av alle typer bygg og konstruksjoner samt forurenset grunn. Selskapet kan også drive annen virksomhet som har sammenheng med dette, herunder eie og drive fast eiendom, utnyttelse av råvarer og energi, samt deltakelse som aksjonær eller på annen måte delta i andre foretak.
Mot medianen for bygge- og anleggsvirksomhet (18 875 selskaper).
74,1 prosentpoeng over bransjen
60,8 prosentpoeng over bransjen
3,63× over bransjen
0,79× under bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 0 | 45 000 | — |
| Sum driftsinntekter | 127 200 | 172 200 | 90 100 |
| Sum driftskostnader | 27 729 | 37 242 | 37 329 |
| Driftsresultat | 99 471 | 134 958 | 52 771 |
| Finansinntekter | 124 001 | 98 029 | 86 014 |
| Annen rentekostnad | 428 | — | 9 |
| Finanskostnader | 428 | — | 9 |
| Netto finans | 123 573 | 98 029 | 86 005 |
| Resultat før skatt | 223 044 | 232 987 | 138 776 |
| Skattekostnad | 49 164 | 51 234 | 30 533 |
| Årsresultat | 173 880 | 181 753 | 108 243 |
| Totalresultat | 173 880 | 181 753 | 108 243 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 2,9 mill. | 2,0 mill. | 2,0 mill. |
| Fordringer | 26 500 | — | 26 500 |
| Bankinnskudd | 240 677 | 981 698 | 813 948 |
| Omløpsmidler | 267 177 | 981 698 | 840 448 |
| Sum eiendeler | 3,2 mill. | 3,0 mill. | 2,8 mill. |
| Innskutt egenkapital | 2,0 mill. | 2,0 mill. | 2,0 mill. |
| Opptjent egenkapital | 1,1 mill. | 955 616 | 773 863 |
| Sum egenkapital | 3,1 mill. | 3,0 mill. | 2,8 mill. |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 52 464 | 55 970 | 37 350 |
| Sum gjeld | 52 464 | 55 970 | 37 350 |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Vis alle (9) — 4 flere selskaper er registrert på adressen.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.