Ditt personvernvalg
Vi måler anonymt og samlet hvordan siden brukes, uansett hva du velger — uten sporingskapsler. Godtar du alle, bruker vi i tillegg produktanalyse (PostHog, driftet i EU) med en informasjonskapsel som lar oss se hvordan besøk henger sammen over tid. Les mer om personvern.
Ryfylke Landbrukstenester SA er et samvirkeforetak innen jordbruk, skogbruk og fiske med hjemsted i Stavanger i Rogaland, stiftet i 1995. Selskapet har 2405 ansatte og en omsetning på 109,7 mill. kr i siste regnskapsår.
Skaffe avløysing slik at medlemene får regelmessig fritid, avlastning i onnetider og avløysing under sjukdom m.v. Laget kan og administere/koordinere andre formar for samarbeidstiltak, som kan vera med å betra medlemene sitt driftsresultat, arbeidssituasjon og velferd. Det kan og vera naturleg å yte andre tenester som styrkjer landbruket, eller vera utviklande for lokalmiljøet.
Mot medianen for jordbruk, skogbruk og fiske (1 849 selskaper).
4,1 prosentpoeng under bransjen
14,8 prosentpoeng under bransjen
0,22× under bransjen
2,74× over bransjen
Beregnet fra regnskapstallene, ikke en vurdering.
Beløp i hele NOK
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 108,2 mill. | 106,4 mill. | 68,8 mill. |
| Sum driftsinntekter | 109,7 mill. | 107,8 mill. | 69,1 mill. |
| Lønnskostnader | 107,5 mill. | 105,6 mill. | 68,0 mill. |
| Sum driftskostnader | 109,2 mill. | 107,6 mill. | 69,1 mill. |
| Driftsresultat | 511 166 | 189 979 | -60 459 |
| Finansinntekter | 636 532 | 773 695 | 532 686 |
| Annen rentekostnad | 814 | 625 | 10 244 |
| Finanskostnader | 48 699 | 178 285 | 46 643 |
| Netto finans | 587 833 | 595 410 | 486 043 |
| Resultat før skatt | 1,1 mill. | 785 389 | 425 583 |
| Skattekostnad | 23 635 | 20 430 | 254 439 |
| Årsresultat | 1,1 mill. | 764 959 | 171 144 |
| Totalresultat | 1,1 mill. | 764 959 | 171 144 |
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Anleggsmidler | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
| Investeringer | 4,3 mill. | 4,9 mill. | 4,4 mill. |
| Varer | — | — | 40 400 |
| Fordringer | 10,5 mill. | 10,4 mill. | 2,9 mill. |
| Bankinnskudd | 19,0 mill. | 19,3 mill. | 11,4 mill. |
| Omløpsmidler | 33,8 mill. | 34,6 mill. | 18,7 mill. |
| Sum eiendeler | 33,8 mill. | 34,6 mill. | 18,7 mill. |
| Innskutt egenkapital | 146 700 | 146 700 | 20 400 |
| Opptjent egenkapital | 7,9 mill. | 6,9 mill. | 3,8 mill. |
| Sum egenkapital | 8,1 mill. | 7,0 mill. | 3,8 mill. |
| Langsiktig gjeld | — | 0 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 25,8 mill. | 27,6 mill. | 14,8 mill. |
| Sum gjeld | 25,8 mill. | 27,6 mill. | 14,8 mill. |
Se årsregnskapet hos Brønnøysundregistrene (offisielt regnskapsregister)
Vurderingen bygger på tommelfingerregler for norske selskaper og siste leverte regnskap. Pilene viser utvikling fra forrige regnskapsår.
Endringer og kunngjøringer, nyeste først.